Rosberg v sedmém nebi, Hamilton vzal na sebe kolizi s Buttonem

Nico Rosberg prodloužil šňůru pozitiv z poslední doby, když na svou svatbu, prodloužení smlouvy s Mercedesem a vítězství Německa ve fotbale navázal triumfem v domácí velké ceně.

„Tenhle víkend je úžasný, pole position a vítězství. Je to opravdu jedinečný den,“ radoval se v cíli Rosberg.

„V kvalifikaci to bylo s Williamsem těsné, takže jsem nečekal, že budu mít v závodě takový náskok. Můj stříbrný šíp byl tak dominantní, děkuji týmu za tak fantastické auto.

Před závodem jsem se obával, že bez systému FRIC bude náskok v závodě menší. Znovu jsme ale byli nejrychlejší. Jel jsem na dvě zastávky, takže ke konci stintů už byly pneumatiky skoro sjeté.

Jsem tak rád za Mercedes, tohle je první vítězství v Německu po spoustě, spoustě let. Děkuji za podporu na tady na Hockenheimu, fanoušci ke mně byli úžasní. Na startu jsem viděl mexickou vlnu, což bylo skvělé. Teď už se těším na Maďarsko.“

Německý jezdec přiznal, že v závodě přišel moment, kdy se bál o své vítězství, to když se na cílové rovince roztočil Adrian Sutil.

„Rozhodně jsem se trochu obával, když jsem tam Sutila uviděl, protože jsem se domníval, že z toho bude safety car. Pak bych to měl těžší!“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Lewis Hamilton zažil daleko nabitější odpoledne. Startoval dvacátý a musel se probít polem vzhůru. Ze třetího místa sice kvůli šampionátu radost nemá, přesto však na víkendu na Hockenheimu hledá převážně pozitiva.

„Ze svého osobního pohledu nemohu být ze závodu tolik nadšený, protože to pro mě byl složitý víkend, nakonec jsem v šampionátu ztratil další body na Nica,“ posteskl si Brit. „Jsem ale rád, že jsem mohl minimalizovat ztrátu díky pódiu.

Když jste na roštu v podstatě poslední, nemáte nikoho v zrcátkách, je velice těžké si představit, že byste o dvě hodiny později mohli stát tam nahoře. Jsem tolik vděčný týmu za tohle auto, skutečně klobouk dolů před nimi za to, že postavili stroj, který je něčeho takového schopen.“

Hamilton vzal na sebe vinu za incident s Jensonem Buttonem: „Abych byl upřímný, byl to docela přímočarý závod, ačkoliv sem tam jsem měl problémy chápat, co se zrovna vlastně děje a kde vůbec jsem. Na začátku jsem měl pěknou bitvu s Kimim (Räikkönenem), incident s Jensonem pak byl nešťastný. On je letos takový gentleman, nedělá mi moc problémů při předjíždění, dnes ale došlo k nedorozumění. Vypadalo to, že to vezme zeširoka, ale pak to řízl zpátky dovnitř, asi mě neviděl.

Ztratil jsem docela na přítlaku, bylo pak dost těžké udržovat levou přední pneumatiku, rychle se opotřebovávala. Proto jsem musel přejít na tři zastávky. Tým mě povolal brzy, protože jsme očekávali safety car, překvapilo mě, že nevyjel. Valtteriho (Bottase) jsem dojel poměrně rychle, jenže byl příliš rychlý na rovinkách.

Dělám naprosto vše, abych se v šampionátu vyrovnal Nikovi. Už se nemohu soustředit víc nebo pracovat tvrději než teď. Tenhle šampionát se ukazuje být velkou výzvou, ale tak to miluji, nechtěl bych, aby to bylo jinak.“

Další článek: Poškození vozu mě připravilo o body, říká Räikkönen

Témata článku: , , ,