Rosberg: V Mexiku jsem nestačil kvůli ojedinělým problémům

Lewis Hamilton se svými triumfy v posledních dvou závodech formule 1 v USA a Mexiku nedostává do formy, tvrdí Nico Rosberg, podle kterého mohou za jeho porážku v posledním závodě ojedinělé problémy.
Rosberg: V Mexiku jsem nestačil kvůli ojedinělým problémům

Dva závody před koncem drží Němec v průběžném pořadí mistrovství světa náskok 19 bodů na Hamiltona, který vyhrál v Austinu i v Mexiku. I přes Hamiltonovy úspěchy v poslední době si Rosberg nemyslí, že by přišel o svou výhodu a Hamilton byl díky výhrám na koni.

„Nesouvisí to spolu. Tento závod (v Mexiku) byl jedinečný, protože pneumatiky byly celý víkend studené a vůz byl kvůli tomu nervózní, což bylo zcela ojedinělé,“ řekl Rosberg, jehož slova přináší Motorsport.com.

„Vždy se snažíme pracovat s pneumatikami tak, abychom odjeli co nejlepší možný závod. Věděl jsem, že ten stint bude hodně dlouhý, na konci jsem pak zajížděl velmi dobré časy, což znamenalo, že na trati zůstanu déle a déle. V tu chvíli to nemělo nic společného s čistou výkonností.“

Rosberg se v Brazílii může stát mistrem světa

Rosberg si je vědom toho, že vítězství na okruhu Interlagos příští víkend mu zajistí jeho první titul mistra světa ve formuli 1. Němec se však na to snaží nemyslet.

„Je dobré být v této situaci, svůj přístup ale nikdy neměním,“ řekl. „To je podle mě nejlepší a dokážu tak podávat nejlepší výkony.“

„Stále zbývají dva závody a ve sportu se může stát cokoliv. Proč bych na něco takového měl plýtvat energií? Zůstávám v současnosti nohama na zemi. V Brazílii ale chci vyhrát.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: F1 by měla pracovat na zlepšení pravidel, říká Verstappen

19:21 | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
18:47 | Racing Point představí svůj vůz 17. února.
14:10 | Vypadá to, že by nová série Drive To Survive mohla mít na Netflixu premiéru 1. března.
8:56 | Formule 1 uspořádá během prvního závodního víkendu aukci, ve které budou různé věci a zážitky (jízda v sc, setkání s jezdci, šéfy týmů apod.). Výtěžek půjde na pomoc obětem australských požárů.