Rosberg: V Jerezu se Mercedes nepředváděl v kvalifikačním režimu

Michael Schumacher dokázal být v pátek nejrychlejší v testech, ale nesnažil se jen zapůsobit na fanoušky a sponzory. Alespoň to tvrdí Nico Rosberg.
Rosberg: V Jerezu se Mercedes nepředváděl v kvalifikačním režimu

"Ano, ve Valencii jsme nebyli moc rychlí, ale ty dva dny jízd Michaela v Jerezu ukázaly, že jdeme správným směrem. Navzdory tomu, co si lidé myslí, jsme nejezdili s kvalifikační specifikací, když zajel ty své časy, pořád jsme měli rezervu," uvedl Rosberg pro oficiální stránky formule 1.

"Při mých jízdách se tolik nedařilo. K vůli preventivní výměně motoru jsem poslední den testů v Jerezu odjel jen 45 kol. Bohužel jsem nemohl odjet tolik kol, kolik bych chtěl, ale celkově se to vyvíjí dobře a z tohoto pohledu je každé kolo dobré."

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn slíbil, že tým na vůz nasadí velký balík úprav ještě před závodem v Bahrajnu. Ten by měl přinést výrazné zlepšení. Úpravy nasadí všechny stáje, ale v Brackley věří, že ty jejich budou nejlepší. Rosberg však odmítl prozradit detaily o oblastech, kterých se budou týkat. "Jsem si jistý, že by to chtěli vědět všichni. Řeknu to takhle, budou se týkat všech oblastí vozu," uvedl.

Rosberga čeká letos ve formuli 1 už šestá sezóna, doposud ale nevyhrál ani jednu Grand Prix. Cíl je proto jasný. "Určitě chci vyhrát závod," potvrdil. "Nejdřív jedno vítězství a pak na tom stavět. Není to šílené? Celý život jsem vyhrával a pak pět let ve formuli 1 nic. To je strašidelné. Ale nevidím to jako problém. Moje loňská třetí místa pro mě a můj tým byla jako vítězství. Ale první místo je určitě stále hlavní cíl."

Diskuze (51) Další článek: Počítačoví hráči nemají na rozdíl od Schumachera problémy v simulátorech
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10