Rosberg: V Jerezu se Mercedes nepředváděl v kvalifikačním režimu

Michael Schumacher dokázal být v pátek nejrychlejší v testech, ale nesnažil se jen zapůsobit na fanoušky a sponzory. Alespoň to tvrdí Nico Rosberg.
Rosberg: V Jerezu se Mercedes nepředváděl v kvalifikačním režimu

"Ano, ve Valencii jsme nebyli moc rychlí, ale ty dva dny jízd Michaela v Jerezu ukázaly, že jdeme správným směrem. Navzdory tomu, co si lidé myslí, jsme nejezdili s kvalifikační specifikací, když zajel ty své časy, pořád jsme měli rezervu," uvedl Rosberg pro oficiální stránky formule 1.

"Při mých jízdách se tolik nedařilo. K vůli preventivní výměně motoru jsem poslední den testů v Jerezu odjel jen 45 kol. Bohužel jsem nemohl odjet tolik kol, kolik bych chtěl, ale celkově se to vyvíjí dobře a z tohoto pohledu je každé kolo dobré."

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn slíbil, že tým na vůz nasadí velký balík úprav ještě před závodem v Bahrajnu. Ten by měl přinést výrazné zlepšení. Úpravy nasadí všechny stáje, ale v Brackley věří, že ty jejich budou nejlepší. Rosberg však odmítl prozradit detaily o oblastech, kterých se budou týkat. "Jsem si jistý, že by to chtěli vědět všichni. Řeknu to takhle, budou se týkat všech oblastí vozu," uvedl.

Rosberga čeká letos ve formuli 1 už šestá sezóna, doposud ale nevyhrál ani jednu Grand Prix. Cíl je proto jasný. "Určitě chci vyhrát závod," potvrdil. "Nejdřív jedno vítězství a pak na tom stavět. Není to šílené? Celý život jsem vyhrával a pak pět let ve formuli 1 nic. To je strašidelné. Ale nevidím to jako problém. Moje loňská třetí místa pro mě a můj tým byla jako vítězství. Ale první místo je určitě stále hlavní cíl."

Další článek: Počítačoví hráči nemají na rozdíl od Schumachera problémy v simulátorech