Rosberg uzavřel úspěšný japonský víkend, Hamilton pokazil start

Nico Rosberg poté, co byl nejrychlejší ve všech trénincích a v kvalifikaci vybojoval svou 30. pole position, suverénně vyhrál také Velkou cenu Japonska. Jeho kolega Lewis Hamilton pokazil start a v cíli byl nakonec třetí.
Rosberg uzavřel úspěšný japonský víkend, Hamilton pokazil start

Pro německého pilota, který tímto vítězstvím navýšil své vedení v průběžném pořadí na 33 bodů, to přitom je první triumf ve Velké ceně Japonska v kariéře. Po startu si Rosberg pohlídal vedení, absolvoval dvě bezproblémové zastávky v boxech a dojel si pro své letošní deváté vítězství.

„Byl to úžasný víkend,“ řekl Rosberg. „Po celý víkend to bylo skvělé, takže to bylo velmi, velmi výjimečné, obzvlášť na této legendární trati. Je krásné zde vyhrát.“

Mercedes si díky Rosbergovu vítězství a třetímu místu Hamiltona zajistil letošní titul v Poháru konstruktérů.

„Gratuluji všem svým kolegům v týmu k zisku třetího titulu v Poháru konstruktérů. Je to rozhodně zasloužené, po celé ty roky zde bylo neuvěřitelné úsilí. Pojďme tedy slavit.“

Hamilton: Vlhká trať za můj start nemůže

Start z první řady se naopak vůbec nepovedl Hamiltonovi, který ve včerejší kvalifikaci o 13 tisícin nestačil na svého týmového kolegu. Hamilton se na startu propadl z druhé až na osmou pozici.

Na startu závodu byla trať vlhká, tento faktor však podle Hamiltona za jeho nepovedeným startem nestojí.

„Nemyslím si, že ta vlhká místa s tím měla co dočinění,“ řekl Hamilton. „Udělal jsem chybu. Zkrátka se mi jen protočila kola. Probojovat se pak zpátky bylo obtížné, udělal jsem ale maximum. Nico odvedl skvělou práci, gratuluji mu.“

„V prostředním stintu se vůz choval dobře, celkově jsem měl z vozu skvělý pocit. Na konci jsem hodně tlačil, ale nevyšlo to.“

V nájezdu do posledního kola se Hamilton pokusil dostat před druhého Maxe Verstappena. Útok však nebyl úspěšný a Hamilton se musel spokojit s třetí pozicí. „Teď už na tom nezáleží. Je hotovo a posouvám se vpřed,“ dodal Brit.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Výsledky tipovací soutěže po GP Japonska 2016

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen