Rosberg ušetřil sadu superměkkých pneumatik, Schumacher měl s nimi problémy

Nico Rosberg zajel sedmý nejrychlejšíí čas. Věří, že mu v závodě pomůže ušetřená sada superměkkých pneumatik. Michael Schumacher měl v závěru problémy v prvním a druhém sektoru a je devátý.
Rosberg ušetřil sadu superměkkých pneumatik, Schumacher měl s nimi problémy

Oba piloti stáje Mercedes GP postoupili při kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska na Hungaroringu do třetí části. Nico Rosberg porazil svého zkušenějšího týmového kolegu a do závodu odstartuje ze sedmého místa, Michael Schumacher byl devátý. Oba tak budou do závodu vyrážet z čistší stopy.

Rosberg byl po ranním tréninku spokojen s nastavením a výsledek kvalifikace považuje za odpovídající. "Zajel jsem ve třetí části dobré kolo. Těší mě, že jsem ušetřil jednu sadu superměkkých pneumatik, doufám, že mi to pomůže k dobrému bodovanému umístění," přeje si Němec.

Schumacher je rád, že bude startovat z čistší strany roštu. "Některé věci potřebujeme vyšetřit. V prvním a druhém sektoru se mi dařilo na měkkých pneumatikách, ale ne na superměkkých, musíme zjistit proč. Jako vždy se zítra pokusíme v závodě udělat maximum," slíbil sedminásobný mistr světa.

Šéf týmu Ross Brawn potvrdil, že oba Němci vytěžili z vozu maximum. "Naše pozice odpovídají tomu, kde se momentálně nacházíme. Během ranního tréninku jsme se zaměřili na naši výkonnost v závodě. To by se nám mělo zítra vyplatit," věří bývalý technický ředitel Benettonu a Ferrari a dodává, že závod bude díky nasazení superměkkých pneumatik obtížný. "Musíme na ně dávat pozor a vytěžit z nich maximum."

Diskuze (71) Další článek: Vettelovi pomohly úpravy vozu, Webberovi se nedařilo
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00