Rosberg si stěžuje na problémy s brzdami

Nico Rosberg se prý už delší dobu potýká s problémy s brzdami.
Rosberg si stěžuje na problémy s brzdami

„Nikdy není snadné vůz nastavit,“ řekl Rosberg pro Motorsport.com. „Je to vždy velkou výzvou, ale momentálně tu nejsou žádné velké problémy s autem. Kromě mých obvyklých problémů s brzdami, to je třeba dlouhodobý problém, který není snadné vyřešit. Je to určitý pocit, že se to mění. Jen pocit a to už od loňského roku.“

Rosberg vysvětlil, proč je to dlouhodobá záležitost a nedosahují v ní žádného pokroku. „Je to složité, protože trvá půl roku upéct nový pár brzd. Pokud jsou v pořádku, tak trvá dalších šest měsíců, než upečete další, abyste s nimi mohli závodit. Je to dlouhý proces. To je důvod, proč to trvá věčně a neexistuje naděje na rychlé zlepšení.“

Němec ale neví, zda ho to stojí nějaký čas na kolo a pokud ano, tak kolik.

Zajímavou poznámku na toto téma měl Hamilton, podle kterého Rosberg žádné problémy nemá. Hamilton sice připouští, že to s brzdami může být vždy lepší a to zejména za vysokých teplot, ale Mercedes podle něj žádné problémy nemá. „Byl (Rosberg) na brzdách absolutně v pořádku v posledním závodě,“ řekl Hamilton. Podle Brita to dokonce Rosberg po závodě i řekl.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel je se svým prvním rokem u Ferrari absolutně spokojen

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.