Rosberg si špatně nastavil ERS

Nico Rosberg si myslí, že jedním z důvodů, proč prohrál souboj s Lewisem Hamilton, bylo špatné nastavení systému na rekuperaci energie.
Rosberg si špatně nastavil ERS

„Udělal jsem chybu, protože jsem použil špatnou věc, abych dostal více z KERSu,“ říká Rosberg pro Autosport. „Když jsem viděl, jak se blíží, rozhodl jsem se využít většího výkonu, ale nedostal jsem ho. Myslel jsem, že jsem použil správnou věc, ale touhle došlo ke zpoždění,“ vysvětluje Němec.

„Kdybych to udělal tlačítkem, bylo by to okamžité, ale s přepínačem dojde ke zpoždění, takž jsem ten extra KERS nedostal. Došlo k velkému propadu, takže na mě v posledních metrech mohl skočit. Byla to chyba, o níž jsem nevěděl.“

Klepněte pro větší obrázek

Hamilton se nakonec před svého rivala dostal poměrně snadno. Na to, že šlo o jeden z klíčových soubojů v boji o titul, se Rosberg vzdal až moc snadno. Podle jeho názoru to ale ani jinak nešlo.

„Jsem si jistý, že jsem mohl být lepší, ale šlo o úsudek. Pokud bych se hodně bránil, zabrzdil by pozdě na vnější straně a dostal mě v další zatáčce. Myslel jsem si, že když naznačím, že zavírám dveře, bude to dost, aby ho to odradilo. Ale nestalo se tak.“

Další článek: Lopeze by návrat Alonsa do Enstone nepřekvapil