Rosberg si cení Schumacherova skalpu a těší se na novou výzvu

Německý pilot se vypořádal se sedminásobným šampiónem a věří, že se mu to samé povede i v případě Lewise Hamiltona.
Rosberg si cení Schumacherova skalpu a těší se na novou výzvu

Niku Rosbergovi se podařilo zastínit svého týmového kolegu Michaela Schumachera v sezonách 2010, 2011 a s největší pravděpodobností tomu tak bude i v té letošní. Dva závody před koncem se těší padesátibodovému náskoku, přičemž Schumacher by musel v obou z nich zvítězit a Rosberg ani jednou nebodovat, aby této skutečnosti něco zabránilo.   

Skalpu sedminásobné šampióna si Rosberg velmi cení a podotýká, že na jeho další kariéru ve formuli 1 to bude mít patřičný vliv. "Jsem potěšen tím, jak jsem si ve srovnání s ním počínal. Ze začátku jsem opravdu netušil, co od toho očekávat. Věděl jsem, že se mi bude dařit, neměl jsem ale žádnou představu o tom, jaké to bude ve srovnání s ním. Když se teď ohlédnu zpět, jsem velmi potěšen, že jsem ho porazil třikrát v řadě. Pro moji kariéru to je rozhodně důležité," cituje Rosberga ESPN.

Michaela Schumachera nahradí od příští sezony v kokpitu druhého mercedesu Lewis Hamilton. Ale ani z jeho přítomnosti si nedělá Nico Rosberg žádné starosti. Naopak, příchod mistra světa z roku 2008 Němec vítá a těší se, až spolu změří síly na závodní dráze, přičemž budou mít oba znovu k dispozici stejnou techniku.

"Žádné obavy tu nepanují, jsem rád, že se přidává k týmu. Pro mě je to nová výzva. A ano, je tu jedním z nejlepších, takže bude velmi zajímavé se mu postavit. Ale znovu opakuji, jsem přesvědčen, že se mi bude dařit, a uvidíme, jak to půjde jemu," dodává.

Rosberg s Hamiltonem v minulosti již barvy stejného týmu hájili, bylo tomu v roce 2000, když ještě oba závodili na motokárách. Od té doby jsou z nich velcí kamarádi.    

Diskuze (200) Další článek: Podle Hauga je špatné období Mercedesu nezbytné pro zářnou budoucnost
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30