Rosberg se obává, co bude s Velkou cenou Německa

Nico Rosberg řekl, že Velká cena Německa je "legendární" součástí formule 1 a nesmí dojít k jejímu vyřazení z kalendáře.
Rosberg se obává, co bude s Velkou cenou Německa

Od roku 2007 se pravidelně Hockenheim s Nürburgringem střídají v pořádání Velké ceny Německa. Letos ji měl hostit okruh v pohoří Eifel.

Bernie Ecclestone však v lednu nejdříve řekl, že se nedohodl s novými majiteli na smlouvě a závod se proto pojede na Hockenheimu, kde se jelo i loni. Následně 84letý šéf formule 1 naznačil, že by se Velká cena Německa letos nemusela uskutečnit vůbec.

Ecclestone dává letošní GP Německa méně než 50 procent

Ecclestone dává letošní GP Německa méně než 50 procent

Pokud by se závod, který je naplánován na 19. července, skutečně letos nejel, bylo by to poprvé od roku 1960, kdy by se formule 1 nejela v Německu.

„Velká cena Německa tu byla od nepaměti a byla legendární, stejně jako Velká cena Velké Británie - jsou to takové základy sezóny F1,” řekl Rosberg, který domácí velkou cenu vyhrál v loňském roce.

„Cítím proto velké zklamání, že zatím nemá pevné místo v kalendáři.”

Podle informací Autosportu se organizátoři i nadále snaží zajistit novou smlouvu, která udrží závod v kalendáři, jejich současné šance však nejsou známy.

 

„Německo je velkou součástí F1, takže doufám, že to vyjde.“ - Nico Rosberg

 

Závod se v posledních ročnících potýká s nižší návštěvností oproti předchozím létům, Němec však argumentuje tím, že základna fanoušků v Německu je obrovská. Německo má přitom významné zastoupení také ve startovním poli.

Mezi jezdci jsou kromě Rosberga z Německa také čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel a Nico Hülkenberg, mezi týmy pak soutěží Mercedes, který loni vybojoval titul v Poháru konstruktérů.

„V Německu je spousta příznivců motoristického sportu, Německo má také velké množství svých reprezentantů včetně mě, Sebastiana, dalších Němců a Mercedesu.”

Další článek: Räikkönen svou budoucnost za hranice letošní sezóny zatím neřeší

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10