Rosberg se nenechává unést - dnes vyhrál, minule ztratil přes minutu

Pilot Mercedesu získal tři pole position za sebou a v Monaku se konečně dočkal prvního vítězství v sezoně. Hned tak musel čelit dotazům, zda nemyslí na titul.
Rosberg se nenechává unést - dnes vyhrál, minule ztratil přes minutu

Nico Rosberg má po zisku 25 bodů z dnešního závodu celkem 47 bodů na kontě. Manko na Vettela se však stále rovná propastným šedesáti bodům, a tak Rosberg rázně přerušuje otázky, zda se cítí být jedním z kandidátů na zisk titulu.

"O něčem takovém bych radši vůbec nemluvil. Vždyť ještě dva týdny zpátky jsme do cíle dojeli se ztrátou sedmdesáti sekund. Dnes jsme byli ve výrazně lepší pozici. Trať v Monaku je také úplně jiná a neměl jsem problémy s šetřením pneumatik. 

Neměli bychom se před dalšími závody nechat unést. Stále máme problémy se závodní rychlostí a také si musíme dávat pozor na to, abychom stačili v oblasti vývoje. Všichni spěchají kupředu. 

Na šampionát vážně nemyslím. Dnes mám v hlavě jen a pouze Monako. Pamatuji si, jak jsem Velkou cenu Monaka sledoval jako dítě. Vybavuju si žlutou helmu Ayrtona Senny a jeho červenobílé auto. Není lepší místo, na kterém bych mohl vyhrát. 

Je to neskutečný, vážně. Ty pocity, které po vítězství cítíte, naprosto vymažou všechny ty svízelné chvíle, které jste prožívali před tím, než jste dosáhli na první místo. Je to úžasné," rozplýval se Rosberg.

Lewis Hamilton v závodě doplatil na žlutou fázi, během které se propadl za oba piloty Red Bullu. Hamilton si sype popel na hlavu a tvrdí, že se potřebuje zlepšit. Podruhé za sebou totiž v závodě prohrál souboj s týmovým kolegou:

"Na smůlu bych se nevymlouval. Tenhle víkend jsem nebyl dost dobrý. Moc gratuluji Rosbergovi i týmu, odvedli fantastickou práci. Mně nezbývá než se více snažit. Dneska to byla moje chyba. Bylo mi řečeno, že mám držet šestivteřinový odstup, a nakonec to bylo více než šest sekund. Pak jsem to projel. Takové už je závodění."

Další článek: Massa by měl být zdravotně v pořádku, podstoupí jen rutinní vyšetření

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.