Rosberg se nenechává unést - dnes vyhrál, minule ztratil přes minutu

Pilot Mercedesu získal tři pole position za sebou a v Monaku se konečně dočkal prvního vítězství v sezoně. Hned tak musel čelit dotazům, zda nemyslí na titul.
Rosberg se nenechává unést - dnes vyhrál, minule ztratil přes minutu

Nico Rosberg má po zisku 25 bodů z dnešního závodu celkem 47 bodů na kontě. Manko na Vettela se však stále rovná propastným šedesáti bodům, a tak Rosberg rázně přerušuje otázky, zda se cítí být jedním z kandidátů na zisk titulu.

"O něčem takovém bych radši vůbec nemluvil. Vždyť ještě dva týdny zpátky jsme do cíle dojeli se ztrátou sedmdesáti sekund. Dnes jsme byli ve výrazně lepší pozici. Trať v Monaku je také úplně jiná a neměl jsem problémy s šetřením pneumatik. 

Neměli bychom se před dalšími závody nechat unést. Stále máme problémy se závodní rychlostí a také si musíme dávat pozor na to, abychom stačili v oblasti vývoje. Všichni spěchají kupředu. 

Na šampionát vážně nemyslím. Dnes mám v hlavě jen a pouze Monako. Pamatuji si, jak jsem Velkou cenu Monaka sledoval jako dítě. Vybavuju si žlutou helmu Ayrtona Senny a jeho červenobílé auto. Není lepší místo, na kterém bych mohl vyhrát. 

Je to neskutečný, vážně. Ty pocity, které po vítězství cítíte, naprosto vymažou všechny ty svízelné chvíle, které jste prožívali před tím, než jste dosáhli na první místo. Je to úžasné," rozplýval se Rosberg.

Lewis Hamilton v závodě doplatil na žlutou fázi, během které se propadl za oba piloty Red Bullu. Hamilton si sype popel na hlavu a tvrdí, že se potřebuje zlepšit. Podruhé za sebou totiž v závodě prohrál souboj s týmovým kolegou:

"Na smůlu bych se nevymlouval. Tenhle víkend jsem nebyl dost dobrý. Moc gratuluji Rosbergovi i týmu, odvedli fantastickou práci. Mně nezbývá než se více snažit. Dneska to byla moje chyba. Bylo mi řečeno, že mám držet šestivteřinový odstup, a nakonec to bylo více než šest sekund. Pak jsem to projel. Takové už je závodění."

Další článek: Massa by měl být zdravotně v pořádku, podstoupí jen rutinní vyšetření

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00