Rosberg se kvalifikoval zatím nejhůř za sezonu

Williams prohrál v deštivé loterii.
Klepněte pro větší obrázekWilliams dnes kvůli zmatkům v druhé části kvalifikace zmeškal příležitost postoupit do finále. Kazuki Nakadžima zůstal třináctý a Nico Rosberg až patnáctý.

Především Rosberg je letos zvyklý na lepší čísla. Patnácté místo je jeho nejhorší kvalifikační výsledek v sezoně. Zatím nikdy nestartoval až z druhé desítky. „Dokud bylo sucho, všechno šlo dobře. Kdyby to tak zůstalo, mohli jsme být vepředu. Z těch proměnlivých podmínek v druhé části kvalifikace jsme ale nevytěžili to nejlepší,“ řekl Rosberg.

„Když déšť mění svoji intenzitu, je to hrozně těžké. Vypadá to, že zítra bude stejně, takže jen doufám, že se štěstí tentokrát přikloní na naši stranu,“ dodal.

Jeho kolega Nakadžima chytil na suchých pneumatikách smyk hned v prvním kole druhé části. Ani po přezutí si ale časy moc nevylepšil. „V takových ošemetných podmínkách potřebujete perfektní načasování a správně vybrané pneumatiky. To se nám dneska moc nepovedlo,“ poznamenal Nakadžima.

Technického ředitele týmu Sama Michaela výsledek nepotěšil. „Po včerejšku je taková kvalifikace zklamáním. Nepřezuli jsme na ty správné pneumatiky ve správnou chvíli, protože podmínky se pořád měnily. Hrálo v tom roli i štěstí, ale to není žádná omluva, protože s takovými podmínkami se museli vypořádat všichni,“ řekl.
Další článek: Red Bull dostal pokutu 10 000 eur