Rosberg se domnívá, že doplatil na špatnou sadu pneumatik

Nicu Rosbergovi vůbec nesedla sada měkčích pneumatik, na kterých absolvoval závěr kvalifikace a začátek závodu v Itálii. Možná se jednalo o nekvalitní kusy.
Rosberg se domnívá, že doplatil na špatnou sadu pneumatik

Rosberg považuje italský víkend za pozitivní, protože Mercedes podával dobré výkony, až na jisté chvíle. "Myslím, že jsem měl smůlu. V kvalifikaci jsem měl sadu pneumatik, která prostě neměla žádnou přilnavost, takže jsem byl trochu pomalý a skončil šestý, což je pořád OK," popisoval.

"Že přilnavost těch pneumatik nebyla moc dobrá, se potvrdilo v závodě, protože už na startu jsem neměl žádnou přilnavost. Ztratil jsem pět pozic, i když nastavení a všechny procedury byly perfektní. Neměl jsem žádnou přilnavost v celém první stintu. Takže to byl těžký začátek dne."

Po přezutí na tvrdší směs se Rosbergovi začalo dařit, ale bylo už trochu pozdě.

"Když jsem přijel do boxů a nasadil nové pneumatiky, tak to pak bylo fantastické. Auto bylo skvěle vyvážené, opravdu rychlé, hodně jsem předjížděl, zajížděl jsem jedno nejrychlejší kolo za druhým. To bylo v pohodě, chtěl jsem získat co nejvíc pozic a dojel jsem sedmý za Michaelem, takže to bylo OK."

Další článek: Hamilton: Ani teď není zřejmé, kdo jsou největší kandidáti na titul

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“