Rosberg prodloužil smlouvu s Mercedesem

Nico Rosberg uzavřel novou víceletou smlouvu s týmem Mercedes GP, díky které bude pro stáj z Brackley závodit i v roce 2013 a dalších sezónách.
Rosberg prodloužil smlouvu s Mercedesem

Stejně jako McLaren v případě Jensona Buttona neoznámil ani Mercedes délku trvání nové smlouvy s Rosbergem a spokojil se jen s oznámením, že je "víceletá" od roku 2013 dále.

"Jsem nadšený, že jsem prodloužil smlouvu s týmem Mercedes," komentoval německý jezdec. "Výhra se Stříbrným šípem bude jedním z mých dosavadních životních vrcholů a velmi si užívám práci s týmem na cestě na vrchol formule 1."

"Týmu naprosto důvěřuji, že mi dá vítězné auto, které přispěje k dědictví Stříbrných šípů. Těším se na skvělé roky, které nás s rodinou Mercedes-Benz čekají."

Rosberg je považován za jednoho z nejtalentovanějších jezdců své generace, ale zatím stále čeká na své první vítězství v závodě. Pro Mercedes jezdí od jeho návratu do formule 1, tedy od začátku loňské sezóny.

"Jsme nadšení, že jsme prodloužili smlouvu s Nicem, protože víme, že je to jezdec, který dokáže vyhrávat závody a šampionáty," řekl šéf týmu Ross Brawn. "V našem týmu Stříbrných šípů podává poslední dva roky výjimečně dobré výkony a dosahuje výsledků, které jsou na hranici technických možností našeho současného vozu. Má výbornou pracovní morálku a spolu s Michaelem tvoří jezdeckou dvojici, která neustále tlačí tým vpřed, aby se zlepšoval."

Další článek: Schumacher podle německého tisku prodloužil s Mercedesem do roku 2013

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen