Rosberg prodloužil smlouvu s Mercedesem

Nico Rosberg uzavřel novou víceletou smlouvu s týmem Mercedes GP, díky které bude pro stáj z Brackley závodit i v roce 2013 a dalších sezónách.
Rosberg prodloužil smlouvu s Mercedesem

Stejně jako McLaren v případě Jensona Buttona neoznámil ani Mercedes délku trvání nové smlouvy s Rosbergem a spokojil se jen s oznámením, že je "víceletá" od roku 2013 dále.

"Jsem nadšený, že jsem prodloužil smlouvu s týmem Mercedes," komentoval německý jezdec. "Výhra se Stříbrným šípem bude jedním z mých dosavadních životních vrcholů a velmi si užívám práci s týmem na cestě na vrchol formule 1."

"Týmu naprosto důvěřuji, že mi dá vítězné auto, které přispěje k dědictví Stříbrných šípů. Těším se na skvělé roky, které nás s rodinou Mercedes-Benz čekají."

Rosberg je považován za jednoho z nejtalentovanějších jezdců své generace, ale zatím stále čeká na své první vítězství v závodě. Pro Mercedes jezdí od jeho návratu do formule 1, tedy od začátku loňské sezóny.

"Jsme nadšení, že jsme prodloužili smlouvu s Nicem, protože víme, že je to jezdec, který dokáže vyhrávat závody a šampionáty," řekl šéf týmu Ross Brawn. "V našem týmu Stříbrných šípů podává poslední dva roky výjimečně dobré výkony a dosahuje výsledků, které jsou na hranici technických možností našeho současného vozu. Má výbornou pracovní morálku a spolu s Michaelem tvoří jezdeckou dvojici, která neustále tlačí tým vpřed, aby se zlepšoval."

Diskuze (164) Další článek: Schumacher podle německého tisku prodloužil s Mercedesem do roku 2013
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen