Rosberg: Problémy s opotřebením pneumatik Mercedes dokáže vyřešit

V Austrálii se částečně potvrdil poznatek z testů o náročnosti Mercedesu W03 na pneumatiky. Nico Rosberg ale žádný neřešitelný problém nevidí.
Rosberg: Problémy s opotřebením pneumatik Mercedes dokáže vyřešit

V předsezónních testech Mercedes předváděl solidní výkony, ale jako varovný signál působil fakt, že se jeho časy v dlouhých jízdách poměrně rychle zhoršovaly, což svědčilo o nadměrné ´konzumaci´ pneumatik.

V australském závodě brzy vypadl Schumacher, takže posoudit chování W03 k pneumatikám mohl jen Rosberg. A ten s nimi potíže měl, skutečně trpěl nadprůměrným opotřebením. Ale trať v Albert Parku je dost specifická a německý závodník věří, že tým ví, jak dál.

"Dá se udělat hodně věcí," cituje Autosport Rosbergovo vyjádření na téma práce s pneumatikami. "Jsme teprve na začátku a na voze je mnoho nových věcí. S dobrou analýzou a změnami v nastavení se to dá zlepšit. Navíc Sepang je jiná trať a jsou tam jiné podmínky, takže to tam může být úplně jiné."

Příčinu problémů v Melbourne vidí v nastavení. "Myslím, že jsme neměli dost dobře vyvážený vůz, takže jsme pneumatiky opotřebovávali trochu víc než ostatní. Takže se na to musíme podívat a zjistit, co můžeme udělat. Jsem si jistý, že to příští víkend napravíme."

Další článek: McLaren věří v boj o tituly, Red Bull mu ho míní maximálně zkomplikovat

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.