Rosberg předčil očekávání Mercedesu

Michael Schumacher musí po zisku deváté pozice doufat, že ho v závodě opustí smůla posledních týdnů. Pomoci by mohl také déšť.

Na vítězství to u Mercedesu zatím není, to ví celý tým. Čtvrté místo Nica Rosberga je proto bráno jako příjemné překvapení. Michael Schumacher je naopak zklamaný, deváté místo a ztráta šesti desetin na týmového kolegu jsou za jeho vlastními očekáváními.

"Čtvrté místo mě mile překvapilo. Těší mě, že jsme o tomto víkendu udělali krok kupředu. Vypadá to, že jsme v kvalifikaci z auta dostali téměř vše. Společně s inženýrem Jockem a týmem se nám podařilo vůz dobře nastavit pro zítřejší závod. Nečekali jsme, že bychom mohli být takto vysoko, protože se nám v trénincích oproti McLarenu nedařilo. Fakt, že jsme se vyrovnali rychlejšímu Ferrari a přiblížili Red Bullu, je potěšující. Je to dobré zlepšení a výhodná výchozí pozice do zítřejšího závodu," řekl Rosberg.

Michael Schumacher již se svým vozem tak spokojen nebyl:

"Kvalifikace mě samozřejmě zklamala. Prostě to dnes nevyšlo. V některých místech jsem nebyl dost rychlý a v určitých zatáčkách neměly zadní pneumatiky dostatečnou přilnavost. O tomto víkendu se mi nedaří najít správné vyvážení auta. Z mé startovní pozice to zítra nebude moc jednoduché. V poslední době se mi ale daří starty a v závodech formule 1 se toho může stát opravdu hodně. Pořád můžeme získat mnoho bodů, což je jednoznačně mým cílem."

Další článek: McLaren chtěl kvalifikaci vyhrát, nezadařilo se

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00