Rosberg: Před rokem by nám změny pravidel nepomohly, teď ano

Nico Rosberg si myslí, že Mercedes potřeboval rok 2013, aby dozrál a byl schopný se chopit šance na porážku Red Bullu, kterou nabízejí nová pravidla.
Rosberg: Před rokem by nám změny pravidel nepomohly, teď ano

Tým Mercedes prochází od svého vzniku na základech Brawnu GP neustálými proměnami a Rosberg věří, že se blíží vrcholu.

"Obrovsky jsme pokročili a všichni opravdu věří, že to tento tým může dokázat a porazit Red Bull," řekl pro Espn. "Ukázali jsme, jak jsme schopní, po velkém pokroku v zimě jsme měli skvělé auto."

"Teď jsme rozjetí a všichni v týmu věří, že to dokážeme. Ne že bychom nevěřili předtím, ale neměli jsme všechna fakta, která to teď podporují."

Proto je podle německého závodníka dobré, že změny v pravidlech přicházejí až teď, dřív by je Mercedes asi nedokázal využít.

"Hodně se na ně těším. Je to pro nás velká příležitost, abychom smazali náskok Red Bullu a udělali velký krok. Je to velká příležitost nejen pro auto, ale také pro motor. Dát všechno dohromady je obrovský úkol pro všechny."

"Ale myslím, že jsme na ten úkol připraveni, a je dobré, že nepřišel o rok dříve, protože to by tak dobré nebylo. Teď je ta správná chvíle a my jsme na to připraveni."

Další článek: Ve formuli E bude mít svůj tým Leonardo DiCaprio