Rosberg: Potřebuji vítězný vůz, abych přesvědčil o svých kvalitách

Příležitost by mohl dostat u Brawnu GP.
Nico Rosberg podával v letošní sezóně konzistentní výkony a vylepšil si svojí pověst kvalitního jezdce. Domnívá se však, že aby přesvědčil úplně všechny, musí ukázat své dovednosti v rychlém voze.

"Myslím, že jsou tu pořád lidé, kteří pochybují, budou tu vždy," řekl Rosberg. "Pověst jsem si letos určitě vylepšil, ale potřebuji vítězný vůz, abych lidi přesvědčil."

"Domnívám se, že jsem na základě letošního roku vnímán jako dobrý jezdec, ale pořád něco schází a přijde to, až začnu vyhrávat závody. Tako to prostě je. Letos jsem na pódiu nebyl."

Rosberg by si měl na konci sezóny vyměnit místo s Rubensem Barrichellem, přišel by tak do týmu letošních mistrů světa. Konečně by tedy mohl usednout do rychlého vozu.

"Jsem připravený," uvedl. "Jsem připravený na vítězný vůz. Když máte dobrou sezónu, jste konzistentní a pořád vpředu, tak vám trochu naroste sebedůvěra a ta vám vydrží. Tak to často chodí."

"Se svojí sezónou jsem velmi spokojený. Byl jsem konzistentní, pořád vpředu a téměř v každém závodě jsem bodoval, takže jsem spokojený. Jako týmu se nám také dařilo."

"Nejsme na tom tak, jak bychom chtěli, protože bychom chtěli vyhrávat závody. Ale v tuto chvíli jsem v šampionátu na sedmé pozici a jsem si celkem jistý, že jí do konce roku udržím."

"Byla to slušná sezóna a byla pro mě důležitá, také protože na konci roku vyprší moje smlouva s Williamsem. Takže bylo důležité, aby se mi dařilo, abych mohl pro příští rok získat dobrou sedačku."

Svůj odchod z Williamsu však zatím odmítl potvrdit.
Další článek: Nový týmový kolega musí chtít posunout tým vpřed, říká Hamilton