Rosberg pomýšlí před domácí Grand Prix na pódium

Letos se na něj s Williamsem stále nepodíval.
Nico Rosberg je jeden z pěti německých jezdců, kteří se budou chtít předvést před domácím publikem na Nürburgringu. V posledních dvou Grand Prix získal dvě pátá místa a pokud se Williams bude i nadále zlepšovat, mohl by nastat čas pro letošní první stupně vítězů.

"Díky naší výkonnosti v Silverstonu a také Turecku jsem optimista. Tým odvádí ve vývoji opravdu dobrou práci a ukazuje se to na trati. V Silverstonu jsme získali další páté místo a to nás posunulo v poháru konstruktérů o jednu příčku nahoru. Musíme se takto i nadále zlepšovat ve zbytku sezóny. Snad se brzy dostaneme na stupně vítězů," uvedl Rosberg.

Monopost FW31 byl podle Rosberga doposud konzistentní a relativně rychlý na všech tratích, takže naděje na další dobrý výsledek je velká.

Kazuki Nakadžima patří mezi jezdce, kteří sice ve formuli 1 nezávodí prvním rokem, ale kvůli střídání německých okruhů v kalendáři pojedou ve voze F1 na Nürburgringu poprvé.

"Ve voze F1 jsem na Nürburgringu ještě nezávodil, jen v GP2, ale tenkrát jsem odjel dobrý závod, takže snad mi moje zkušenosti pomůžou. Také jsem odjel hodně kol v simulátoru, takže doufám, že jsem dobře připravený," řekl Nakadžima.

Japonský pilot Williamsu v letošní sezóně zatím nezískal žádné body.
Další článek: Toyota potvrdila konec formule 1 ve Fudži

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00