Rosberg: Pole position je jen malý krok k titulu

Do rozhodujícího závodu letošní sezóny v Abú Dhabí odstartuje z výhodnější pozice Nico Rosberg, který získal pole position před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem.
Rosberg: Pole position je jen malý krok k titulu

Rosberg, který ztrácí 17 bodů, se přitom nechal slyšet, že pole position je jen "malým krokem" k jeho cíli zisku titulu mistra světa.

„Je to skvělý den. Byl jsem spokojen s nastavením a všechno šlo skvěle,” řekl Rosberg, pro kterého je to jedenáctá letošní pole position.

„Je to jen jeden malý krok, o tomto víkendu je to o mistrovství světa, ne o pole position nebo čemkoliv jiném. Myslím jen na to, že musím odvést svou práci a navázat na svou formu z Brazílie.”

„Samozřejmě to bude skvělá bitva. Doufám, že nejen o vítězství, ale možná i něco s Lewisem a Valtterim (Bottasem). Doufám, že (Bottas) bude mít zítra dobrou formu a předvede nemožné.”

Rosberg také doufá, že Hamilton se zítra dopustí podobné chyby jako v Brazílii, kdy se v polovině závodu dostal do hodin a ztratil tím čas.

„Tlak je jednou z nadějí, které mám,” dodal Němec. „Když bude Lewis pod tlakem a udělá chybu jako v Brazílii, tak je to příležitost, na kterou čekám. Budu neustále tlačit.”

Klepněte pro větší obrázek

Hamilton po kvalifikaci prohlásil, že není příliš zklamaný a že se nevzdává.

„Nejsem nějak zvlášť zklamaný,” řekl Hamilton. „Samozřejmě, že chcete být na pole position. Q1 i Q2 byly dobré, v Q3 jsem ale zkrátka nedal dohromady dobré kolo. Neudělal jsem moc chyb, jen to prostě nebylo perfektní kolo.”

„Nico odvedl skvělou práci. Jsem stále tady, abych zítra bojoval.”

Hamilton, který zítra může přidat ke svému titulu z roku 2008 druhé celkové vítězství, řekl, že je nyní moudřejší.

„Z roku 2008 si toho moc nepamatuji, byla to ale skvělá sezóna. Tohle je jiné, jsem mnohem starší a snad i moudřejší. Hodně jsem se toho naučil. Je rozdíl závodit proti vašemu týmovému kolegovi než proti jezdci z jiného týmu.”

Další článek: Mattiacci údajně brzy skončí ve funkci šéfa týmu

Témata článku: , , ,