Rosberg počítá s hrozbou Red Bullu, Hamilton je rád za bezproblémový den

Piloti Mercedesu předčili veškerou konkurenci v obou pátečních trénincích.
Rosberg počítá s hrozbou Red Bullu, Hamilton je rád za bezproblémový den

Nico Rosberg (1./1.)

Nico Rosberg nechce podceňovat Red Bull ve vzájemné bitvě ve Velké ceně Japonska, přestože sám ovládl oba páteční tréninky, zatímco vítězná dvojice z Malajsie nabrala velkou ztrátu.

Ve druhém tréninku však režim virtuálního safety caru přerušil kvalifikační pokusy obou red bullů. Zatímco Max Verstappen ještě poskočil na čtvrté místo, Daniel Ricciardo snažení vzdal a začal se věnovat dlouhým jízdám. Rosberg proto očekává, že Red Bull svoji skutečnou rychlost teprve ukáže.

„Dnes jsem si potřeboval hlavně najít správný rytmus,“ řekl Rosberg. „Začal jsem s poměrně velkou nedotáčivostí a musel jsem se prokousat nastavením, abych auto lépe vyvážil.“

„Odpoledne se zdálo, že střední gumy nejsou tak silné jako ty tvrdé, jako tomu bylo v Malajsii. Nicméně, na měkké směsi jsme předvedli slušnou rychlost na jedno kolo a vyvážení se zdálo být dobré.“

„Vypadá to, že jsme před Ferrari, ale musíme ještě počkat, jak na tom budeme v porovnání s Red Bullem.“

Lewis Hamilton (2./2.)

Lewis Hamilton hodnotil páteční účinkování spíše skromně. Po odstoupení z Velké ceny Malajsie kvůli problému s motorem byl rád, že si tentokrát užil bezproblémový den.

„Byl to opravdu dobrý den, neměli jsme žádné potíže s vozem, což je skvělé,“ řekl Hamilton. „Podařilo se nám odjet spoustu kol, přes noc nás ale ještě čeká nějaká práce, abychom zrychlili. Na tom musíme pracovat, snad budeme pro neděli v dobré formě.“

„Je skvělé být tady v Japonsku a já se nemohu dočkat, až vyrazím na trať do kvalifikace.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen i přesto, že skončil třetí, není spokojen s vozem

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.