Rosberg počítá s hrozbou Red Bullu, Hamilton je rád za bezproblémový den

Piloti Mercedesu předčili veškerou konkurenci v obou pátečních trénincích.
Rosberg počítá s hrozbou Red Bullu, Hamilton je rád za bezproblémový den

Nico Rosberg (1./1.)

Nico Rosberg nechce podceňovat Red Bull ve vzájemné bitvě ve Velké ceně Japonska, přestože sám ovládl oba páteční tréninky, zatímco vítězná dvojice z Malajsie nabrala velkou ztrátu.

Ve druhém tréninku však režim virtuálního safety caru přerušil kvalifikační pokusy obou red bullů. Zatímco Max Verstappen ještě poskočil na čtvrté místo, Daniel Ricciardo snažení vzdal a začal se věnovat dlouhým jízdám. Rosberg proto očekává, že Red Bull svoji skutečnou rychlost teprve ukáže.

„Dnes jsem si potřeboval hlavně najít správný rytmus,“ řekl Rosberg. „Začal jsem s poměrně velkou nedotáčivostí a musel jsem se prokousat nastavením, abych auto lépe vyvážil.“

„Odpoledne se zdálo, že střední gumy nejsou tak silné jako ty tvrdé, jako tomu bylo v Malajsii. Nicméně, na měkké směsi jsme předvedli slušnou rychlost na jedno kolo a vyvážení se zdálo být dobré.“

„Vypadá to, že jsme před Ferrari, ale musíme ještě počkat, jak na tom budeme v porovnání s Red Bullem.“

Lewis Hamilton (2./2.)

Lewis Hamilton hodnotil páteční účinkování spíše skromně. Po odstoupení z Velké ceny Malajsie kvůli problému s motorem byl rád, že si tentokrát užil bezproblémový den.

„Byl to opravdu dobrý den, neměli jsme žádné potíže s vozem, což je skvělé,“ řekl Hamilton. „Podařilo se nám odjet spoustu kol, přes noc nás ale ještě čeká nějaká práce, abychom zrychlili. Na tom musíme pracovat, snad budeme pro neděli v dobré formě.“

„Je skvělé být tady v Japonsku a já se nemohu dočkat, až vyrazím na trať do kvalifikace.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen i přesto, že skončil třetí, není spokojen s vozem

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10