Rosberg: Pneumatikám rozumíme lépe, ale asi ne tak jako Sauber a Lotus

Nico Rosberg se stále domnívá, že pneumatiky budou pro výsledek letošního šampionátu klíčové, i když jim týmy začínají rozumět.
Rosberg: Pneumatikám rozumíme lépe, ale asi ne tak jako Sauber a Lotus

Rosberg si dojel v Kanadě pro šesté místo. "Závod nešel podle plánu. Pro mě to bylo jako na horské dráze," řekl pro oficiální stránky soutěže. "Měl jsem dobré a špatné chvíle, nakonec to bylo celé rozházené. V příštích dnech musíme analyzovat, co se ve skutečnosti stalo."

"Jsem si jistý, že jsem mohl získat lepší výsledek, určitě. Ale na druhou stranu to také mohlo být horší. Takže šesté místo je celkově OK a znamená to, že jsme získali dobré body pro šampionát. Byl to znovu závod pneumatik. Podívejte se na Sergia Péreze! Sauber musel přijít na něco, co s pneumatikami dobře funguje."

Rosberga švýcarská stáj fascinuje proto, že má vůz, který Pérezovi umožnil jedinou zastávku v boxech, aniž by při tom rychlostně ztrácel. To samé platí pro Lotus. "Já jsem byl s pneumatikami velmi jemný, přesto jsem se nemohl vyrovnat Pérezovi a Romainu Grosjeanovi. Nechápu to," přiznal německý závodník s tím, že on sám na jeden pit stop určitě jet nemohl.

Zklamaný ale Rosberg úplně není, protože na vedení v šampionátu ztrácí jen 21 bodů, takže je pořád ve hře o titul. Navíc Mercedes se podle něj zlepšuje, i v práci s pneumatikami, které budou rozhodující.

"Pneumatikám musíme porozumět lépe, i když teď už jim rozumíme celkem hodně. Je to zajímavé téma, které podle mě bude klíčové pro letošní šampionát. Ale když se podíváte na všech (letošních) sedm vítězů, všichni se snaží sžít s pneumatikami, takže nejde jen o nás. Jejich řeč se velmi těžko učí," dodal.

Další článek: GP Kanady 2012 - neděle

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10