Rosberg odstartuje do závodu ze třetího místa

Nakadžima těsně nepostoupil do třetí části - AKTUALIZOVÁNO.

Nico Rosberg vybojoval v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru třetí místo. Pro něho i pro tým to znamená nejlepší startovní pozici v sezoně. Německému pilotovi se v Singapuru tradičně daří. V minulém roce zde dojel na druhém místě a ve světle loňských událostí okolo týmu Renault se považuje za morálního vítěze.

"Byl to opravdu vydařený den. Začátek víkendu byl trochu obtížný, ale všichni naši inženýři pracovali velmi dobře," pochvaloval si Rosberg. "Pozměnili jsme nastavení, což nám pomohlo být rychlejší. Nebyli jsme si jisti, jak budou fungovat měkké pneumatiky a jestli se dostaneme do třetí části kvalifikace. Ale ve druhé i ve třetí části se mi podařilo zajet fantastické kolo."

Williams nasadil jinou specifikaci vozu než ve Spa a v Monze. "Vrátili jsme se k autu, se kterým jsme dojížděli na čtvrtém a pátém místě. Teď jsme ho rychle vylepšili. Jsem rád, že jsme udělali další krok směrem k pódiu a kdo ví, možná budeme moci brzy bojovat o vítězství," přeje si Němec.

Kazukimu Nakadžimovi unikl postup do třetí části kvalifikace o necelé dvě desetiny sekundy a do zítřejšího závodu by měl odstartovat z jedenáctého místa. "Auto mělo větší potenciál, než jsem dokázal využít. Měl jsem na trati několik bodů, ve kterých jsem se trápil," přiznal Japonec. Přesto si myslí, že by se mu zítra mohlo podařit bodovat.

Technický ředitel Sam Michael si pochvaloval, jak se osvědčila vylepšení na voze FW31. Litoval červené vlajky v závěru, která znemožnila Rosbergovi vylepšit nejrychlejší čas. "Přesto jsem spokojen a očekávám, že zítra odjede dobrý závod. Kazuki by mohl s dobrou palivovou strategií bojovat o body," věří.

Další článek: Nad budoucností Barrichella ve formuli 1 se stahují mračna

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna