Rosberg odmítá status jedničky týmu Mercedes GP

Navzdory skutečnosti, že doposud získal pětkrát víc bodů než Michael Schumacher, odmítá Nico Rosberg, že by se stal jedničkou týmu Mercedes. Oba piloti stále mají rovnocenné podmínky.

Přitom na začátku sezóny mnozí Rosbergovi předpovídali roli dvojky. Schumacherovi se ale zatím nedaří a jeho problémy vyvrcholily v mokré Číně. I když Rosberg svého kolegu pravidelně poráží, odmítl, že by se tým soustředil na něj.

"Tak to určitě není," řekl. "Od začátku máme v týmu rovnocenné podmínky a říkal jsem to už dříve, když si všichni mysleli, že Michael bude jednička a já dvojka, je to vyrovnané, oba máme stejné příležitosti."

Na druhé straně je pro Rosberga skalp sedminásobného mistra světa velmi cenný, i když je letošní sezóna teprve na začátku. "Samozřejmě jsem velmi, velmi spokojený s tím, jak mi to jde, mám konzistentní výsledky a maximálně využívám příležitosti. Takže jsem opravdu spokojený s tím, jak se moje sezóna vyvíjí," přiznal.

"Před sezónou jsem doufal, že budu na stejné úrovni jako Michael, což by za celou sezónu bylo fantastické, ale v tuto chvíli jsem před ním, což je skvělé. Ale očekávám, že další víkend bude samozřejmě znovu vpředu. Bojovat s ním po zbytek sezóny by bylo skvělé, dobré by to bylo také pro tým. Já si velmi věřím, že dokážu odvádět dobrou práci celý rok."

Rosberg také prozradil, že si svými výkony zajistil patřičný respekt v rámci týmu. Jeho pozice je teď silná.

Další článek: Hamilton: Jezdci se už nemusí bát, že budou za souboje trestáni

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00