Rosberg očekává, že Hamilton bude brzy zpět

Nico Rosberg zatím nemyslí na boj o titul a myslí si, že Hamilton bude brzy zpět po problémech v posledních dvou závodech.
Rosberg očekává, že Hamilton bude brzy zpět

Hamilton dvakrát vyhrál kvalifikaci, ale dvakrát mu také nevyšel start, z čehož nakonec těžil Rosberg. Ten prodloužil sérii vítězství na pět a dostal se tak do prestižního klubu, v němž jsou kromě něj jen mistři světa.

„Neraduji se z jeho problémů,“ řekl Rosberg. „Soustředím se na svou práci a na to, abych měl skvělý start, jako byl tento a porazil ho tímto způsobem.“

„Lewis bude zpět. Vím to, protože byl silný v posledních dvou letech. Nemyslím na celou sezónu. Beru to závod po závodě, užívám si okamžiku. Chci vyhrát co nejvíce závodů. Jsem privilegován, že mohou řídit tento vůz, jedu do Číny a vím, že budu bojovat o vítězství. Je to skvělý pocit a je skvělé slavit s týmem. Žiji přítomností.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Hamilton ztrácel kvůli poškození sekundu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen