Rosberg: Nové pravidlo o pneumatikách by mohlo F1 pomoci

Pilot Mercedesu Nico Rosberg se domnívá, že nové pravidlo o výběru pneumatik pro letošní sezónu formule 1 může mít překvapující vliv na celou podívanou.
Rosberg: Nové pravidlo o pneumatikách by mohlo F1 pomoci

Nově bude mít každý pilot na víkend 13 sad pneumatik, směsi dvou sad pneumatik vybere Pirelli, zbývající si pak urči sám pilot ze tří nabízených možností.

To přinese velkou rozmanitost ve výběru, což ukázala i nominace sad pneumatik pro úvodní závod v Austrálii, kdy si i týmoví kolegové mezi sebou zvolili rozdílné sady.

Podle Jensona Buttona z McLarenu tato změna nepřinese velké rozdíly, Rosberg je však jiného názoru.

Jaké sady pneumatik si vybrali jezdci pro Austrálii?

Jaké sady pneumatik si vybrali jezdci pro Austrálii?

„Pneumatiky by mohly mít větší vliv, než jaký teď předpovídáme,“ řekl Rosberg. „Nyní jsou k dispozici tři pneumatiky, lidi budou moci více riskovat, což zvýší různorodost, která je v tomto smyslu dobrá. Díky Pirelli by to mohlo být i napínavější.“

Formule 1 je v poslední době často kritizována, Rosberg na ni však nedá dopustit. Připouští nicméně, že některé změny by měly nastat.

„Jsem velkým fanouškem sportu a myslím, že tento sport je úžasný,“ řekl. „Souhlasím i s tím, že jsou tu věci, které lze udělat lépe. “

„Musíme i nadále naslouchat, neustále jej tlačit vpřed a udělat z tohoto sportu ještě větší zábavu pro všechny, kteří nás sledují z domova. Letos je Ferrari velmi blízko, takže samozřejmě i tohle udělá závody více vzrušující.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Přestupový kolotoč by letos mohl být napínavý, říká Claire Williamsová

14:47 | Cunoda nasadil po prvním tréninku novou baterii a řídicí elektroniku pohonné jednotky.
12:43 | McLaren letos sdílí náhradní jezdce s Mercedesem, což znamená, že jde o jezdce z FE Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese. Andreas Seidl ale prozradil, že tým má dohodu také s Paulem di Restou.
12:36 | Ocon a Pérez jsou u sportovních komisařů.
12:35 | Technické problémy v prvním tréninku: Cunoda měl elektrický problém s pohonnou jednotkou. Ferrari a Haas s rádiem + Leclerc s pohonnou jednotkou.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00