Rosberg: Nové pravidlo o pneumatikách by mohlo F1 pomoci

Pilot Mercedesu Nico Rosberg se domnívá, že nové pravidlo o výběru pneumatik pro letošní sezónu formule 1 může mít překvapující vliv na celou podívanou.
Rosberg: Nové pravidlo o pneumatikách by mohlo F1 pomoci

Nově bude mít každý pilot na víkend 13 sad pneumatik, směsi dvou sad pneumatik vybere Pirelli, zbývající si pak urči sám pilot ze tří nabízených možností.

To přinese velkou rozmanitost ve výběru, což ukázala i nominace sad pneumatik pro úvodní závod v Austrálii, kdy si i týmoví kolegové mezi sebou zvolili rozdílné sady.

Podle Jensona Buttona z McLarenu tato změna nepřinese velké rozdíly, Rosberg je však jiného názoru.

Jaké sady pneumatik si vybrali jezdci pro Austrálii?

Jaké sady pneumatik si vybrali jezdci pro Austrálii?

„Pneumatiky by mohly mít větší vliv, než jaký teď předpovídáme,“ řekl Rosberg. „Nyní jsou k dispozici tři pneumatiky, lidi budou moci více riskovat, což zvýší různorodost, která je v tomto smyslu dobrá. Díky Pirelli by to mohlo být i napínavější.“

Formule 1 je v poslední době často kritizována, Rosberg na ni však nedá dopustit. Připouští nicméně, že některé změny by měly nastat.

„Jsem velkým fanouškem sportu a myslím, že tento sport je úžasný,“ řekl. „Souhlasím i s tím, že jsou tu věci, které lze udělat lépe. “

„Musíme i nadále naslouchat, neustále jej tlačit vpřed a udělat z tohoto sportu ještě větší zábavu pro všechny, kteří nás sledují z domova. Letos je Ferrari velmi blízko, takže samozřejmě i tohle udělá závody více vzrušující.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Přestupový kolotoč by letos mohl být napínavý, říká Claire Williamsová

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10