Rosberg: Nové pneumatiky změní závody, ale nevím jak

Mercedes testoval v Jerezu s loňským vozem, takže mohl velmi dobře porovnat chování letošních pneumatik s těmi loňskými. Objevil podstatné rozdíly.
Rosberg: Nové pneumatiky změní závody, ale nevím jak

"Budou mít velké dopady na závody, protože směsi jsou si teď blíž," hodnotil práci Pirelli Nico Rosberg. "Těžko můžu předvídat, jaké, ale bude to jiné. Směsi jsou teď poskládané mnohem blíž k sobě. Degradace je stále velký problém a zadní pneumatiky se zdají být silné. Celkově vzato odvedlo Pirelli dobrou práci."

Italský výrobce provedl po roce učení změny. Ve srovnání s koncem loňské sezóny chce opět trochu navýšit počet zastávek, takže zkrátil životnost směsí. Rozdíly ve výkonnosti mezi nimi jsou teď menší a Pirelli varovalo, že letos nebude vozit na každý závod měkkou směs jako loni.

"Je nutné pneumatiky pořádně pochopit, protože jsou tu vůči loňskému roku velké rozdíly," vysvětloval Rosberg přínosy testování s loňským vozem. "Je to dobré, protože teď přesně víme, jak se auto chová na nových pneumatikách. Budeme mít přímé srovnání, až je nasadíme na nové auto."

Monopost W03 Mercedes nasadí poprvé do testů v Barceloně 21. února.

Další článek: Räikkönen si Lotus už získal

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10