Rosberg nevěřil, že by mohl získat pole position, Hamilton konec vzdal

Nico Rosberg netají své nadšení ze zisku pole position v divoké kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie.
Rosberg nevěřil, že by mohl získat pole position, Hamilton konec vzdal

V sobotu si s piloty pořádně pohrálo proměnlivé britské počasí, které výrazným způsobem promluvilo do výsledků kvalifikace formule 1.

Zdálo se, že Rosberg na pole position nedosáhne a skončí druhý, ovšem v samotném závěru se podmínky na trati zlepšily na tolik, že poslední Rosbergův pokus jej posunul na pole position.

„Tohle byla docela dost šílená kvalifikace, neustále se měnící počasí situaci dost ztížilo,” řekl Rosberg.

„V prvním kole na měkčí sadě pneumatik hodně pršelo v posledních třech zatáčkách, takže jsem tam ztratil hodně času. Čekali jsme v boxech a dospěli k závěru, že bychom měli vyjet a zkusit to, jelikož tu byla šance. Moc jsem tomu ale nevěřil. Poslední sektor se ale povedl. Věděl jsem, že jsem v tom předchozím kole ztratil čtyři sekundy, takže i kdybych byl v tomhle kole pomalejší, byl bych rychlejší v posledních třech zatáčkách, jelikož bylo mnohem více sucho. Vyšlo to skvěle, je to úžasné.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zatímco Rosberg svůj čas zlepšil, Lewis Hamilton se v závěru kvalifikace propadl z provizorní pole position až na šestou pozici. Brit svůj poslední pokus totiž vzdal, jelikož se domníval, že by se už nezlepšil. „Dnes jsem udělal chybu, když jsem zvolnil v kole v momentu, kdy jsem měl pokračovat,” zpytuje svědomí Hamilton. „Bylo to moje rozhodnutí a bohužel to rozhodlo o mé kvalifikaci. Potřebuji předvést takový start, jako jsem měl před dvěma týdny v Rakousku, pak odvést to nejlepší a dostat se do čela. Nikdy nevíte, co se může stát.”

 

Diskuze (16) Další článek: FIA opět vyhlásila nulovou toleranci nedodržování limitů tratě
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00