Rosberg: Nevěděl jsem, kde Lewis je

Nico Rosberg na konci kvalifikace vyjel v zatáčce Mirabeau do únikové zóny a poté se pokoušel vrátit na trať. Díky tomu byly vyvěšeny žluté vlajky a Lewis Hamilton nemohl zlepšit svůj čas a týmového kolegu v boji o pole position překonat.
Rosberg: Nevěděl jsem, kde Lewis je

Nico Rosberg se omluvil svému týmovému kolegovi z Mercedesu Lewisi Hamiltonovi za svou chybu v závěru třetí části kvalifikace na Velkou cenu Monaka, kterou zapříčinil vyvěšení žlutých vlajek a tím pádem nemožnost zlepšit čas.

Vítěz úvodního závodu v Austrálii byl na vedoucí pozici po prvních měřených pokusech. Ve svém druhém pokusu však v nájezdu do zatáčky Mirabeau nedobrzdil, čímž se postaral o vyvěšení žlutých vlajek.

„Myslel jsem, že je po všem. Domníval jsem se, že se pak trať zrychlí a někdo by mě mohl porazit. Omlouvám se Lewisovi za to, co se stalo. Nevěděl jsem, kde přesně se v té chvíli nacházel. Zjistil jsem to až, když jsem couval a on přijížděl. Není to dobré, ale tak to zkrátka je...,” řekl Rosberg.

Hamilton však má takový pocit, že to jen tak obyčejný incident nebyl.

„Je to ironie. Byl jsem o několik desetin rychlejší,” komentoval po kvalifikaci Hamilton. „Nemám na to odpověď... Nemůžu říct, že jsem někdy byl v takové pozici.”

Šéf týmu Toto Wolff nechce věřit tomu, že by Rosberg chyboval záměrně. „Nemyslím, že by to (záměrně nabourat) někdo v moderní F1 dělal. Zkrátka netrefil brzdný bod a vyjel mimo trať. Není k tomu co víc dodat.”

Rosberg je za incident vyšetřován. 

Další článek: Rosberg penalizován nebude (+anketa)

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00