Rosberg není žádný hodný chlapec, říká Wolff

Toto Wolff vede tým, který má dominantní vůz. Starosti mu ale dělají dva silní kohouti na jednom smetišti. Do konce sezóny musí nějak ukočírovat Hamiltona a Rosberga.
Rosberg není žádný hodný chlapec, říká Wolff

„Změnilo se to z řekněme téměř přátelského vztahu na začátku sezóny do velmi intenzivní chvíle, kdy to bylo skoro jako by si uvědomili, že jsou dva nepřátelé bojující o titul mistra světa,“ říká Wolff pro BBC.

„Je to také proces učení,“ pokračuje Wolff. „Celý život těchto kluků byl postaven na tom, že jejich hlavní prioritou je vyhrát šampionát ve formuli 1. A teď jsou tady, ve stejném voze, bojují jeden proti druhému o tu trofej. Jeden vyhraje a ten druhý neuspěje. Je to pro ně nová zkušenost. Možná dost těžká zkušenost.“

Pořád bojuji o titul, připomíná Hamilton

Pořád bojuji o titul, připomíná Hamilton

Na začátku sezóny Mercedes své jezdce instruoval, jak mají bojovat. Detaily nejsou známy, ale je zřejmé, že jim dal volné ruce za podmínky, že nebudou kolidovat. Jak se ale sezóna vyvíjela, byla stále více testována flexibilita těchto příkazů. Až do Spa, kde Rosberg s Hamiltonem kolidovali.

 

Nico byl vždy takový, nevím, proč měl někdo dojem, že je to ten milý kluk

 

„Jedna z věcí, které jsem se letos naučil, že to nikdy nebude dobré pro každého. Rozhodnutí, která jsme dělali, jsou myslím dobrá pro tým a co nejvíce neutrální a nestranná pro oba jezdce.“

Podle Wolffa měl Rosberg pověst milého chlapíka, ale sám nechápe, proč tomu tak bylo. „Je tu 22 jezdců a všichni z nich jsou bezohlední. Vědí, co chtějí, a pokusí se to získat… Nico byl vždy takový, nevím, proč měl někdo dojem, že je to ten milý kluk.“

Přístup Rosberga byl prý velmi efektivní. Uvědomoval si, že není tak rychlý jako Hamilton, ale má prostředky, které proti němu může použít. Soustředil se na to, aby byl v klidu a konzistentní. Podle některých to vedlo k tomu, že se Hamilton dopouštěl chyb. Wolff to ale tak nevidí. „Když se podíváte na Lewisovu kariéru, tak drama a sláva byly vždy blízko u sebe. Nevím, proč tomu tak je, ale když budete popisovat tento rok, drama a sláva jsou … dost blízko vedle sebe,“ zamýšlí se Wolff.

Diskuze (10) Další článek: Fotogalerie: Velká cena Singapuru v letech 2008 až 2013
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00