Rosberg nedal v singapurské kvalifikaci nikomu šanci, Hamilton třetí

Kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru vyhrál suverénně Nico Rosberg. Z první řady odstartuje vedle něj Ricciardo.

Nico Rosberg vyhrál s velkým náskokem kvalifikaci na Grand Prix Singapuru. Vedle něj se na start postaví Ricciardo, který stejně jako Verstappen bude mít nazuté superměkké pneumatiky.

Hamiltonovi třetí část kvalifikace nevyšla a skončil třetí před Verstappenem.

Druhou část kvalifikaci v závěru ovlivnila nehoda Grosjeana. Kromě toho musel Button odstavit svůj vůz.

Sebastian Vettel kvůli poškození stabilizátoru odstartuje do závodu až jako poslední.

Třetí část

Traťovi maršálové museli po nehodě Grosjeana opravit bariéry, takže začátek kvalifikace byl odložen o 10 minut.

Rosberg zajel v prvním pokusu čas 1:42.584. Hamilton na něj ztratil 7 desetin, Ricciardo dokonce přes 1,1 sekundy. Na třetí místo se ale dostal později Räikkönen, kterému na Hamiltona chybělo něco přes 2 desetiny.

Ricciardo zajel ve druhém pokusu nejrychlejší čas v posledním sektoru a porazil Hamiltona. Druhá řada bude patřit Hamiltonovi a Verstappenovi.

Druhá část kvalifikace: Red Bull s odlišnou strategií

Marcus Ericsson se dostal se Sauberem do druhé části a jako první si v této části také zapsal měřený čas.

Nico Rosberg hned z kraje druhé části zchladil konkurenci časem 1:43.020, což je rychlejší čas než loňská pole position (1:43.885). Druhý byl průběžně Hamilton, třetí Ricciardo se ztrátou přes 9 desetin. Red Bully ale nazuly superměkkou.

Oba Mercedesy, Red Bully a Räikkönen zůstali ke konci v boxech a vystačili si tak s jediným pokusem. Nevyjel ani Ericsson,, který byl na posledním 16. místě.

Půl minuty před koncem boural Grosjean, pro kterého se víkend v Singapuru nevyvíjí vůbec dobře. Boural už v pátek, kdy měl také technické problémy.

Button musel na konci druhé části odstavit svůj vůz. Alonso dokázal postoupit do třetí části.

Ricciardo a Verstappen odstartují do závodu na superměkké. Ostatní z první desítky na ultraměkké směsi.

První část kvalifikace: Vettel končí

Nico Rosberg si jako první zapsal měřený čas, který měl hodnotu 1:45.316. Hamilton ho ale hned překonal o 0,149 s. Mercedesy byly o pár minut později překonány. Na první místo šel Räikkönen, který těsně překonal Verstappena.

Vettel si stěžoval na stabilizátor, který podle něj možná praskl. V té době se Vettel pohyboval v nepostupových vodách.

První místo si pět minut před koncem první části vzal s velkým náskokem Ricciardo.

Vůz Vettela byl evidentně poškozen. Ferrari ho přesto poslalo znovu na trať. Němec se musel hned vrátit do boxů a počínání svého týmu označil za „stupidní“, neboť podle něj jen ztrácejí čas. Vettel se už na trať nevrátil a do závodu odstartuje z posledního místa.