Rosberg nadšený, Hamilton nechápe, co se na startu stalo

Brit pokazil start z pole position, Němec stáhl svoji ztrátu na dva body.
Rosberg nadšený, Hamilton nechápe, co se na startu stalo

Nico Rosberg je nadšený, že se mu poprvé v kariéře podařilo vyhrát Velkou cenu Itálie. K úspěchu mu dopomohl problém týmového kolegy Lewise Hamiltona, který se po pomalém startu z pole position propadl na páté místo.

„Jsem naprosto nadšený, je to pro mě vážně jedinečný den,“ radoval se. „Jsem opravdu rád, že jsem konečně vyhrál tady v Itálii. Start byl velkou příležitostí a vyšlo to fantasticky.“

Rosberg dodal, že si byl vědom skutečnosti, že piloti Ferrari startovali do závodu na superměkké směsi, zatímco on i Hamilton vyráželi na měkkém obutí. Jezdci domácí stáje nakonec na Mercedes nestačili a obsadili třetí a čtvrté místo.

„Ferrari měla superměkké, takže měla lepší přilnavost,“ popsal Rosberg situaci na startu. „Vyšlo to ale skvěle a to mi nakonec vyneslo vítězství, pak už jsem mohl jen kontrolovat svoje tempo, protože jsme měli skvělou rychlost.“

Klepněte pro větší obrázek

Hamilton naopak na startu svou bitvu s Rosbergem prohrál. Během prvních desítek metrů se propadl na páté místo. Na trati postupně zdolal Daniela Ricciarda a Valtteriho Bottase, strategicky poté překonal Kimiho Räikkönena a Sebastiana Vettela.

Britovi však není jasné, co přesně se na startu stalo, není si vědom žádné chyby ze své strany nebo problému s vozem.

„Nevím, co se stalo, udělal jsem všechno jako obvykle,“ řekl zmatený Hamilton, jehož náskok v čele šampionátu se ztenčil na pouhé dva body před Rosbergem.

„Tady se špatně předjíždí, takže budu muset zabojovat jindy. Pamatuji si, jak kolem mě projela hrstka aut, já jsem celou sekvenci udělal úplně stejně, myslím, že jsem hodně protočil kola, možná jako Nico na Hockenheimu.“

„I tak je to ale stále skvělý den pro Mercedes-Benz a já jsem hrdý, že toho mohu být součástí.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (22) Další článek: Palmer je naštvaný na Nasra za jejich kolizi v první šikaně
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10