Rosberg na Suzuce stále neporažen, Hamilton se však přiblížil

Nico Rosberg porazil v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona o pouhých 13 tisícin a získal svou třetí pole position v řadě okruhu v Suzuce.
Rosberg na Suzuce stále neporažen, Hamilton se však přiblížil

Němec, který v průběžném pořadí šampionátu vede před Hamiltonem o 23 bodů, tak navázal na nejrychlejší časy ve všech třech trénincích. Po prvních jízdách v Q3 na tom nicméně byl lépe Hamilton.

V závěrečných pokusech však Rosberg znovu zabral a o 0.013 s překonal čas svého týmového kolegy. Díky tomu získal svou jubilejní 30. pole position ve formuli 1.

„Samozřejmě jsem na konci s výsledkem spokojen,“ řekl Rosberg. „Celý víkend zatím probíhá velmi dobře, vůz byl dobře vyvážený. Cítil jsem se dobře a uvolněně, což mi v závěru dovolilo poskládat takové kolo. Jsem s tím spokojen.“

82 cm

Rozdíl 0,013 s je na 5,807 km dlouhé trati asi 82 cm.

Rosberg si je nicméně vědom toho, že v závodě to nebude mít jednoduché. Německý pilot přitom bude zítra útočit na své první vítězství na okruhu v Suzuce.

„Start bude zítra samozřejmě důležitý. O tomto víkendu jsme viděli, že to není příliš snadné, jelikož je to z kopce a přilnavost je menší než obvykle, což bude výzva.“

„Musíme také natáhnout životnost pneumatik, abychom měli dostatečně dlouhé stinty a aby naše strategie fungovala.“

Klepněte pro větší obrázek

Hamilton je s kvalifikací spokojen

I přesto, že ani v kvalifikaci na svého týmového kolegu nestačil, je Hamilton rád, že se mu podařilo se Rosbergovi přiblížit.

„S kvalifikací jsem spokojen,“ řekl Hamilton. „Je to víkend, ve kterém hodně pracujeme na správném nastavení vozu. Pro kvalifikaci jsme udělali nějaké velké změny. Když to uvážím, tak jsem velmi spokojen, že jsem tak blízko. Udělal jsem maximum.“

„Samozřejmě, pokud bychom zajeli více kol, tak bych mohl ještě čas zlepšit. Jsem ale spokojen a historie ukázala, že nemusíte být na pole position, abyste zvítězili. Nico celý víkend odvádí skvělou práci.“

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Rozdíl 0,013 s, Rosberg má v Japonsku pole position

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.