Rosberg: na suchu je to 1:1 a v sobotu bude sucho

Nico Rosberg si na Lewise Hamiltona věří a to už v sobotní kvalifikaci.
Rosberg: na suchu je to 1:1 a v sobotu bude sucho

Nico Rosberg vloni v Monaku Hamiltona porazil a dokázal vyhrát závod. Jenomže letos sedí v kokpitu „nový Hamilton” a Rosberg to nebude mít vůbec jednoduché. Po prvním místě navíc budou pokukovat i piloti Red Bullu a kdo ví, zda nepřekvapí ještě někdo další.

Máme za sebou pět závodů, a pokud jde o kvalifikace, Hamilton vede nad Rosbergem v poměru 4:1. V Monaku je přitom kvalifikace velmi důležitá, protože se v jeho ulicích jen obtížně předjíždí a do první zatáčky to není daleko.

Rosberg si ale věří. „Tři z těchto kvalifikací byly na mokru, ale na suchu je to 1:1 a v sobotu má být sucho, takže jsem si jistý, že můžu mít štěstí”, říká Rosberg pro Autosport.

Hamilton doufá, že se Ferrari a Red Bull zlepší a pomohou mu k titulu

Hamilton doufá, že se Ferrari a Red Bull zlepší a pomohou mu k titulu

Pilot Mercedesu očekává tvrdé boje s týmovým kolegou i nadále. „Obecně lze říci, že to byl do teď tvrdý boj. Očekávám, že to bude takhle i pokračovat.”

Podle Rosberga sice Hamilton vyhrál několik posledních závodů v řadě a chytil tak slušný rytmus, ale obvykle není daleko. Stačí proto málo a vše se může otočit…a Rosberg samozřejmě věří, že se tak stane už tento víkend v úzkých ulicích Monte Carla. 

Další článek: Trailer: Film 33 dní

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10