Rosberg: na suchu je to 1:1 a v sobotu bude sucho

Nico Rosberg si na Lewise Hamiltona věří a to už v sobotní kvalifikaci.
Rosberg: na suchu je to 1:1 a v sobotu bude sucho

Nico Rosberg vloni v Monaku Hamiltona porazil a dokázal vyhrát závod. Jenomže letos sedí v kokpitu „nový Hamilton” a Rosberg to nebude mít vůbec jednoduché. Po prvním místě navíc budou pokukovat i piloti Red Bullu a kdo ví, zda nepřekvapí ještě někdo další.

Máme za sebou pět závodů, a pokud jde o kvalifikace, Hamilton vede nad Rosbergem v poměru 4:1. V Monaku je přitom kvalifikace velmi důležitá, protože se v jeho ulicích jen obtížně předjíždí a do první zatáčky to není daleko.

Rosberg si ale věří. „Tři z těchto kvalifikací byly na mokru, ale na suchu je to 1:1 a v sobotu má být sucho, takže jsem si jistý, že můžu mít štěstí”, říká Rosberg pro Autosport.

Hamilton doufá, že se Ferrari a Red Bull zlepší a pomohou mu k titulu

Hamilton doufá, že se Ferrari a Red Bull zlepší a pomohou mu k titulu

Pilot Mercedesu očekává tvrdé boje s týmovým kolegou i nadále. „Obecně lze říci, že to byl do teď tvrdý boj. Očekávám, že to bude takhle i pokračovat.”

Podle Rosberga sice Hamilton vyhrál několik posledních závodů v řadě a chytil tak slušný rytmus, ale obvykle není daleko. Stačí proto málo a vše se může otočit…a Rosberg samozřejmě věří, že se tak stane už tento víkend v úzkých ulicích Monte Carla. 

Další článek: Trailer: Film 33 dní

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.