Rosberg na pátém místě vidí pozitiva

V Bahrajnu Mercedes oproti Číně zažil výkonnostní pokles. Piloti jsou ovšem vzhledem k průběhu závodu s výsledky spokojeni.
Rosberg na pátém místě vidí pozitiva

Pátý na startu, pátý v cíli, takovou má Nico Rosberg bahrajnskou bilanci. V jeho podání ovšem rozhodně nešlo o poklidnou projížďku, za drsné bránění se Hamiltonovi a Alonsovi byl po závodě vyšetřován komisaři. 

"Moje první kolo bylo dost mizerné, ale dokázal jsem se z toho vzpamatovat. Zvolili jsme dobrou strategii a rychlost vozu byla oproti začátku sezony velmi dobrá. Bylo ovšem poněkud těžké posouvat se dopředu, neboť všude piloti bojovali o pozice. Celkově jsem s víkendem spokojen, za páté místo mám dalších několik bodů. Je vidět, že se zlepšujeme. Nyní nás čeká krátká pauza, ve které budeme v továrně pracovat na voze, aby byl co nejlepší pro evropskou část sezony. Také se těším, až příští sobotu navštívím úvodní závod sezony DTM, který se jede na Hockenheimu. Bude to moje první příležitost dostat se do Německa po dvou velmi povedených víkendech. Těším se, až budeme s fanoušky slavit vítězství v Číně," řekl Rosberg.

Smůla jako by se Michaela Schumachera odmítala pustit. Po technických problémech v kvalifikaci přišla ještě penalizace za výměnu převodovky. Desáté místo je vzhledem k minimu odstoupení zřejmě nejlepší možný výsledek.

"Vzhledem k tomu, z jaké pozice jsem startoval, je desátá pozice, zisk bodu a dokončení suchého závodu pozitivní. Velkou roli samozřejmě hrály pneumatiky. Vzhledem ke zdejším podmínkám jsme museli svůj jezdecký styl pozměnit tak, aby se nerozpadaly. Je fajn, že před Barcelonou máme trochu času na vyřešení některých problémů a připravování vylepšení pro testy v Mugellu. Příští týden v Hockenheimu začíná DTM. Na svou první návštěvu DTM po dvaceti letech se už moc těším," nechal se slyšet Schumacher.

Další článek: GP Bahrajnu 2012 - neděle