Rosberg: Musíme získat dvojité vítězství v každém závodě

Nico Rosberg se domnívá, že v současné době nemá jen bodový náskok na svého týmového kolegu ale také psychologickou výhodu.
Rosberg: Musíme získat dvojité vítězství v každém závodě

Hamilton přijel do Monaka se čtyřmi vítězstvími v řadě a smazal tak ztrátu, kterou na Rosberga získal po vypadnutí v první závodě. V ulicích Monte Carla ale vyhrál Rosberg a v Kanadě pak Hamilton musel podruhé v letošní sezóně odstoupit kvůli technickým problémům.

„Pokud má váš týmový kolega tři nebo čtyři vítězství v řadě, tak to posílí jeho pozici. Bylo opravdu důležité ukončit tuhle sérii, protože psychologie je ve sportu důležitá“, říká pro Press Association Rosberg.

Hamilton: bude to chtít čtyři výhry

Hamilton: bude to chtít čtyři výhry

„Když máte za sebou takové výsledky, jako mám teď já, tak vám to dá určitou výhodu, máte navrch, takže to pomáhá. Je to důležité“, dodává Rosberg.

Němec si však uvědomuje, že ovlivnit souboj uvnitř Mercedesu může právě spolehlivost techniky a že sezóna je ještě dlouhá. 

„Je to pokračující práce. Měli jsme dobrou spolehlivost, ale teď přišlo pár problémů, takže musíme pokračovat a být stoprocentní. Není to však samozřejmě jednoduché.“ 

Daniel Ricciardo v Montrealu přerušil letošní vítěznou sérii Mercedesu. „To není dobré. Naštve to, protože auto je dost rychlé, aby vyhrálo každý závod. Odjet z Kanady bez vítězství bylo pro náš tým zklamáním. Musíme se odrazit v Rakousku a získat dvojité vítězství v každém závodě s ohledem na to, jaké máme auto.“

Diskuze (17) Další článek: Vettel: Red Bull Ring je jako dělaný pro Mercedes
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10