Rosberg: Musíme získat dvojité vítězství v každém závodě

Nico Rosberg se domnívá, že v současné době nemá jen bodový náskok na svého týmového kolegu ale také psychologickou výhodu.
Rosberg: Musíme získat dvojité vítězství v každém závodě

Hamilton přijel do Monaka se čtyřmi vítězstvími v řadě a smazal tak ztrátu, kterou na Rosberga získal po vypadnutí v první závodě. V ulicích Monte Carla ale vyhrál Rosberg a v Kanadě pak Hamilton musel podruhé v letošní sezóně odstoupit kvůli technickým problémům.

„Pokud má váš týmový kolega tři nebo čtyři vítězství v řadě, tak to posílí jeho pozici. Bylo opravdu důležité ukončit tuhle sérii, protože psychologie je ve sportu důležitá“, říká pro Press Association Rosberg.

Hamilton: bude to chtít čtyři výhry

Hamilton: bude to chtít čtyři výhry

„Když máte za sebou takové výsledky, jako mám teď já, tak vám to dá určitou výhodu, máte navrch, takže to pomáhá. Je to důležité“, dodává Rosberg.

Němec si však uvědomuje, že ovlivnit souboj uvnitř Mercedesu může právě spolehlivost techniky a že sezóna je ještě dlouhá. 

„Je to pokračující práce. Měli jsme dobrou spolehlivost, ale teď přišlo pár problémů, takže musíme pokračovat a být stoprocentní. Není to však samozřejmě jednoduché.“ 

Daniel Ricciardo v Montrealu přerušil letošní vítěznou sérii Mercedesu. „To není dobré. Naštve to, protože auto je dost rychlé, aby vyhrálo každý závod. Odjet z Kanady bez vítězství bylo pro náš tým zklamáním. Musíme se odrazit v Rakousku a získat dvojité vítězství v každém závodě s ohledem na to, jaké máme auto.“

Diskuze (17) Další článek: Vettel: Red Bull Ring je jako dělaný pro Mercedes
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole