Rosberg: Mercedes se zlepšil, ale nejrychlejší zatím není

Nico Rosberg je stejně jako Michael Schumacher velmi povzbuzen pokrokem Mercedesu z posledních testů, ale přiznává, že jeho tým stále dohání ztrátu.
Rosberg: Mercedes se zlepšil, ale nejrychlejší zatím není

"V průběhu těch čtyř testů jsme pokročili," zhodnotil Rosberg předsezónní přípravy. "Zima byla asi ještě těžší, než jsme čekali, ale všichni tvrdě pracovali a snažili se s úpravami, abychom měli pro začátek sezóny auto, které chceme. Zatím nemáme nejrychlejší vůz, ale jdeme správným směrem. Chování je lepší, auto má více přilnavosti a jezdit s ním je obecně zábava."

Na přímou otázku, jestli je W02 auto, které mu může přinést první vítězství kariéry, Rosberg odpověděl: "Doufám! Určitě to s námi letos vypadá mnohem lépe a naším cílem je podat lepší výkon než loni. Máme na to dobrý základ."

Na rozdíl například od Fernanda Alonsa či Sebastiana Vettela se Rosberg neřadí mezi kritiky současných pneumatik Pirelli, které budou jezdce nutit k častějším zastávkám v boxech. Naopak.

"Strategie budou letos zajímavé a díky Pirelli budeme mít velmi vzrušující závody," odhadl. "Takže se opravdu těším na to, jak to bude fungovat. Jako jezdec vždy chcete mít větší vliv na vývoj závodu, takže by to mělo být dobré."

Další článek: Kvůli novým motorům ztratíme diváky, varuje šéf formule 1

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00