Rosberg: Mercedes potřebuje víc času na vyladění novinek

Nico Rosberg odjel ze Singapuru povzbuzený pokrokem, kterého Mercedes dosáhl díky vylepšenému vozu, ale říká, že potenciál úprav je větší, jen je potřeba ho odemknout.
Rosberg: Mercedes potřebuje víc času na vyladění novinek

Tým z Brackley si do Singapuru přivezl několik novinek, především tak zvané Coanda výfuky, se kterými jako první letos přišel McLaren. Podle Rosberga to byl určitě krok správným směrem.

"Byl to pro nás jako tým vzrušující víkend, protože jsme na voze měli celkem hodně nových dílů," řekl. "S výfukovými plyny využívanými v aerodynamice je to velmi komplikovaný vývoj, potřebujete je nasměrovat určitým směrem, aby horký vzduch proudil na zadní část vozu, což vytváří přítlak, abyste mohli rychleji projíždět zatáčkami."

"Je velmi těžké ten vzduch dostat správným směrem, takže jsme zjistili, že bude jistou dobu trvat, než to optimalizujeme. Samozřejmě to pro nás byl přínos, už tento víkend jsme díky tomu získali, ale bude chvíli trvat, než to využijeme maximálně."

"Takže jsem optimista, že z toho dokážeme získat hodně. Ostatní v této oblasti už dost pokročili, takže možná můžeme něco dohnat, což by bylo dobré."

Německého závodníka potěšil víkend v Singapuru nejen pokrokem s vozem. "Poprvé po dlouhé době mi všechno vycházelo opravdu dobře, bylo to skvělé. Měl jsem dobrý start na nových pneumatikách, dobrou strategii v prvním stintu. Pneumatiky jsme zvládli perfektně. Proto jsem nakonec spokojený s pátým místem, protože je to hodně bodů."

Další článek: Red Bull se celý závod v Singapuru bál o alternátor

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.