Rosberg málem rozhodnul o titulu v šampionátu konstruktérů

Komisaři to ale nakonec nechali být.
Klepněte pro větší obrázekNico Rosberg dnes málem rozhodnul o vítězi poháru konstruktérů. Ve Velké ceně Japonska skončil pátý, ale krátce po ní ho začali vyšetřovat komisaři. Nezdála se jim jeho poslední zastávka, kterou si odbyl, když na trať vyjel safety car po nehodě Jaimeho Alguersuariho.

Podle Jensona Buttona z Brawnu nedodržel Rosberg na cestě do boxů rychlostní limit a získal nelegálně přibližně čtyři vteřiny. Pokud by Němec dostal penalizaci, brawni by se posunuli v pořadí a stali by se s předstihem šampiony mezi konstruktéry.

Komisaři ale nakonec rozhodli, že Rosberg pravidla neporušil. „Data z telemetrie dokazují, že jezdec adekvátně zareagoval na žluté vlajky i oznámení o výjezdu safety caru. Komisaři nemají v úmyslu podnikat další kroky,“ uvedla FIA.

„Nezískal jsem žádnou nelegální výhodu. Všechno jsme to prošetřili a žádná výhoda tam nebyla. (Button) nemá pravdu,“ řekl Rosberg ještě před rozhodnutím komisařů.

Německý jezdec skončil ve včerejší kvalifikaci jedenáctý. Po veletoči, který večer provedli komisaři, se na roštu ocitl sedmý. V závodě si polepšil o další dvě pozice a získal páté místo.

„Auto nebylo tak rychlé, jak bychom chtěli, ale dostali jsme z něj maximum. Měl jsem dobrou strategii, která hodně pomohla,“ poznamenal.

Kazuki Nakadžima zůstal na domácí půdě patnáctý. Jel na jednu zastávku, ale uvízl v provozu a nevhod mu přišel i safety car.
Další článek: Nešťastný osud Renaultu zpečetila už kvalifikace

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.