Rosberg má po náročném víkendu radost z pole position

Nico Rosberg z Mercedesu je rád, že po náročném víkendu získal pole position pro Velkou cenu Belgie. Jeho kolega Hamilton odstartuje z poslední řady.
Rosberg má po náročném víkendu radost z pole position

Ve třetím tréninku obsadil Rosberg až sedmé místo, v kvalifikaci však byl nejrychlejší a o 0,149 s porazil v boji o pole position Maxe Verstappena.

„Až do teď to pro nás byl náročný víkend, hlavně dnes ráno. Rychlostně jsme na jedno kolo vážně ztráceli, takže vstup do kvalifikace pro mě nebyl lehký,“ přiznal Rosberg.

„Práci jsme ale nakonec odvedli dobře, před kvalifikací jsme udělali na voze pár změn a našli jsme správný směr. Všechno se to poskládalo dohromady a měl jsem dobrý pocit, takže jsem s tím velmi spokojen.“

„Jsem rád, že jsem na pole position, bude to ale velmi náročný závod, protože s pneumatikami je to tento víkend skutečně obtížné. Strategie bude zajímavá, myslím, že uvidíme kousek všeho.“

„Max bude na superměkké směsi, Kimi (Räikkönen) na měkké, bude se toho dít hodně, takže to určitě nebude jednoduché.“

Hamilton má penalizaci 55 míst

Z poslední řady odstartuje do závodu jeho týmový kolega Lewis Hamilton, který po nasazení nových dílů pohonné jednotky dostal penalizaci 55 míst na roštu.

„Nejsme tu zkrátka nejrychlejší, kvůli teplotám je to vlastně nejhorší chvíle pro absolvování penalizací,“ řekl Hamilton.

„Startuji zezadu, všem nám budou výrazně odcházet pneumatiky. Zítra to bude na dvě nebo tři zastávky. Nevím, kdo se dokáže o své pneumatiky starat lépe. Všichni s tím máme problémy.“

„Zítra to nebude cool, snadný a bezstarostný den, kde prostě budu předjíždět jednoho jezdce za druhým. Můžu klidně předjet tři auta a moje zadní pneumatiky odejdou. Je to nepříjemný scénář, ale snažíme se udělat maximum.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Alonso nezná příčinu svých problémů v kvalifikaci ve Spa

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10