Rosberg má obavy z proměnlivého počasí

Jezdci Mercedesu sice vyhráli obě páteční tréninkové jízdy na Velkou cenu USA v Austinu, odpoledne však vystrčil růžky Red Bull.
Rosberg má obavy z proměnlivého počasí

Lewis Hamilton (1./3.)

Hamilton, který vyhrál první trénink, po pátečních jízdách na okruhu v Austinu řekl, že tým musel sbírat nová data poté, co se minulý ročník závodu odjel na mokré trati, zatímco dnes bylo v Texasu sucho.

„Byl to skvělý den z pohledu spolehlivosti, náš program jsme ale zvládli,“ řekl Hamilton. „S ohledem na mokré podmínky v loňském roce a nedostatek referenčních bodů pro každou směs pneumatik jsme toho Nico a já museli odjet co nejvíce, abychom vše lépe pochopili.“

„Pořád něco musíme odjet a přes noc zanalyzovat data, abychom se ujistili, že budeme připraveni.“

Nico Rosberg (2./1.)

Vedoucí muž průběžného pořadí se obává proměnlivých povětrnostních podmínek na okruhu v Austinu.

Rosberg byl nejrychlejší ve druhém volném tréninku, když zajel o dvě desetiny rychlejší čas než Daniel Ricciardo z Red Bullu. Neustálé změny teplot a síly větru v průběhu dne však způsobovaly problémy s hledáním optimálního nastavení.

„Mezi prvním a druhým tréninkem byl kvůli teplotě rozdíl v řízení vozu. Když jsme jeli dnes ráno, tak bylo velmi chladno,“ řekl Rosberg.

„Počasí mělo (v průběhu tréninků) vliv také na vyvážení vozu, které se měnilo v závislosti na změnách směru větru na okruhu. Počasí se znovu změní, tady v Austinu je to docela časté, a to znamená, že to, co jsme se dnes naučili, nám nemusí v sobotu nutně pomoct.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (6) Další článek: Ricciardo: Jsme stejně rychlí, ne-li rychlejší než Mercedes