Rosberg má několik možností, patří mezi ně McLaren a BMW Sauber

Syn mistra světa rozhoduje o budoucí kariéře.
Nico Rosberg plní svůj slib a zvažuje, zda setrvá v příští sezóně u Williamsu. Jedná s týmy jako jsou McLaren a BMW Sauber, ale definitivně se nezřekl ani své současné závodní sedačky.

"Můžu říct, že jsem v tuto chvíli v příjemné pozici, protože mám několik možností, což je pro jezdce skvělé," uvedl Rosberg. "V současnosti je zvažuji všechny. McLaren a Mercedes patří samozřejmě mezi ty zajímavé."

"Velmi dobrou možností je také Williams, protože pro mě v poslední době odvádí velmi dobrou práci. Stále věřím týmu a lidem, kteří tu pracují."

Cílem Rosberga je v příští sezóně usednout do vozu, který mu umožní bojovat v každém závodě o stupně vítězů. Z tohoto pohledu se navzdory letošním potížím jeví jako nejlepší volba McLaren, ale Rosberg nechce předbíhat.

"Tak pro začátek, neklaďte moc velký důraz na McLaren, protože to nemá smysl. Je to jen jedna z mnoha možností. Pořád se na to ptáte, takže to bude vypadat, jako že je to volba číslo 1, ale tak to vůbec není," odpověděl Rosberg na téma McLaren.

"Takže je to jen jedna možnost, stejně jako v tuto chvíli Williams a BMW. Nebudu vám říkat, jakým směrem se ubírají moje myšlenky."

Hojně diskutovanou možností je spojení Rosberga s německou automobilkou, což by byl v případě McLarenu Mercedes, u BMW Sauberu by byla tato vazba ještě zřetelnější. Vliv na rozhodování Rosberga tento faktor mít bude, i když malý.

"Trochu ano, protože to vzbudí zájem doma, což je pro mě Německo. Takže to určitý faktor je, ale vůbec ne klíčový," dodal Rosberg.

O svém týmu pro rok 2010 chce Rosberg rozhodnout co nejrychleji. I když se bude letos rozhodovat pravděpodobně především mezi zmíněným trojlístkem McLaren, Williams a BMW, přiznal, že by někdy v budoucnu rád také závodil pro Ferrari.
Další článek: Button: Nemáme se na co vymlouvat, potřebujeme dobrý výsledek

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.