Rosberg kvůli palivu nikoho neobviňuje, důležité je velké zlepšení

Nico Rosberg se v závěru čínského závodu propadl o několik pozic, protože musel šetřit palivo. Chybu týmu při výpočtech ale hodil za hlavu, podstatná je rychlost, kterou Mercedes předvedl.
Rosberg kvůli palivu nikoho neobviňuje, důležité je velké zlepšení

"Nedělní závod byl jednou z nejvíce vzrušujících Grand Prix, které jsem kdy jel," hodnotil německý pilot. "Po závodě chvíli trvalo, než jsem si všechno v hlavě srovnal, protože jsem doufal v pódiové umístění a čtvrt závodu jsem byl ve vedení. Ale nemůžu v týmu nikoho obviňovat z toho, že jsem měl málo paliva. Je to ponaučení pro nás všechny."

"Musíme být spokojení, že jsme v Číně udělali krok vpřed, a to díky extrémně tvrdé práci všech lidí v týmu. Vždy zastávám názor, že vyhráváme a prohráváme společně jako jeden tým. Kdo by si před čínskou GP pomyslel, že závod povedu? Bylo to fantastické, bojovat na čele byl skvělý pocit pro mě i všechny lidi v týmu."

Znovu do práce se Rosberg vrhne po Velikonocích, které stráví s přítelkyní a rodinou ve Francii. V Nice se chce zúčastnit triatlonu. Příští týden zamíří do továrny týmu v Brackley, aby společně s inženýry analyzoval první tři závody letošní sezóny.

Další článek: Lotus: Naším dalším cílem je bohužel Williams