Rosberg kritizuje Micka Schumachera za nehody, strýc Ralf se ho zastává

Mistr světa formule 1 z roku 2016 Nico Rosberg byl velmi kritický ke svému krajanovi Micku Schumacherovi, který letos zažívá v nejvyšší kategorii motorsportu premiérovou sezónu.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Rosberg kritizuje Micka Schumachera za nehody, strýc Ralf se ho zastává | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Pilot týmu Haas měl nehodu na konci třetího tréninku na Velkou cenu Monaka, když na městské trati rozbil svůj monopost na výjezdu ze sekce u kasina.

Vůz byl natolik poškozen, že se Němec ani nemohl zúčastnit odpolední kvalifikace. Od sportovních komisařů nicméně dostal výjimku a do nedělní velké ceny mohl startovat.

Schumacher boural během monackého víkendu dvakrát, kromě třetího tréninku se se zdí potkal také ve druhém tréninku.

22letý syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera si ve své první sezóně vede dobře. V kvalifikacích i závodech poráží svého týmového kolegu Nikitu Mazepina, který v Monaku poprvé vyhrál týmový souboj jak v kvalifikaci, tak v závodě. Schumacher však dokáže bojovat také s jezdci Williamsu.

Nehody, drama, souboj o pole position. Nejlepší fotografie ze soboty v Monaku

Nehody, drama, souboj o pole position. Nejlepší fotografie ze soboty v Monaku

V rámci učení ale také chybuje. Kromě Monaka skončil Schumacher v bariéře také v Imole, kde při jízdě za safety carem na vlhké trati při zahřívání pneumatik ztratil kontrolu nad svým vozem.

Dvě takové velké nehody v úvodních pěti závodech jsou podle Rosberga už příliš.

„Jedna nehoda je v pořádku, ale dvě už jsou příliš. Jak pro něj doposud byla sezóna dobrá, tohle byly velké chyby. Ostatní nováčci byli v Monte Carlu lepší,“ řekl Rosberg.

Mickův strýc a rovněž bývalý pilot F1 Ralf Schumacher byl ke svému synovci shovívavější. Do úvahy vzal také nekonkurenceschopný monopost Haasu.

Podle Steinera má Mazepin s vozem větší problémy než Schumacher

Podle Steinera má Mazepin s vozem větší problémy než Schumacher

„Všichni děláme chyby. Měli bychom jej nechat v klidu jezdit. Nikdo z nás nikdy neseděl v tak nevýkonném autě jako Mick,“ řekl Ralf Schumacher.

Šéf Haasu Günther Steiner vyčíslil Schumacherovu monackou nehodu na 300 až 500 tisíc dolarů.

„Tolik tato auta stojí. Jak vždy říkám, jen samotné přední křídlo stojí 150 tisíc. Vždy je to zklamání, protože v Monte Carlu je nejdůležitější kvalifikace,“ řekl Steiner.

„Kvalifikace je tady tak odlišná, krátká trať, velký provoz. Myslím, že kdyby to zvládl, jen by to posílilo jeho sebevědomí, naučil by se, jak uhýbat a všechny tyto věci. Přišel o to, to nikdy není dobré. Až se ale vrátí, už by to určitě nerad opakoval.“

Další článek: Slovní válka v boji o titul? Dětinské, říká Hamilton

11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00