Rosberg: Jsme konzistentní, šampionát pro nás vypadá dobře

Po druhém místě z Monaka je Nico Rosberg nadšený, letošní sezóna se z pohledu Mercedesu vyvíjí slibně a jsou důvody k optimismu.

Rosberg se v Monte Carlu letos podruhé postavil na stupně vítězů a posunul se na páté místo v poháru jezdců, na vedoucího Alonsa ztrácí jen 17 bodů.

"Je skvělé, jak se jako tým zlepšujeme, jsme silnější a silnější," radoval se. "V posledních čtyřech závodech jsem získal nejvíc bodů ze všech, což ukazuje, že jsme konzistentní. Proto by nás mohla v příštích závodech čekat dobrá budoucnost. Co se týče bodů, jsme na tom v šampionátu dobře."

Rosberg už po závodě v Monaku prohlásil, že měl nejlepší auto, ale vzhledem k vlastnostem tratě se nedokázal dostat před Webbera, proto skončil druhý. Zklamaný ale nebyl. Potenciál vozu by mohl naplno využít hned v další Grand Prix.

"Opravdu se těším do Kanady, protože: a) myslím, že máme pro ten okruh dobré auto, b) a to je sranda, můj otec mi už nemůže o formuli 1 radit, protože budu zkušenější než on, jelikož jsem už odjel stejný počet závodů jako on během své kariéry."

Nico a Keke Rosbergovi absolvovali každý celkem 114 Grand Prix formule 1. Ovšem starší Rosberg za tu dobu stihl získat jeden titul mistra světa.

Další článek: Red Bull Energy Station v Monaku

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.