Rosberg jel v Monaku špatně, na víkend chce rychle zapomenout

Nico Rosberg doufal, že bude v Monaku bojovat o stupně vítězů. Místo toho skončil bez bodů. Přiznal, že vlastní vinou.
Rosberg jel v Monaku špatně, na víkend chce rychle zapomenout

"Měl jsem fantastický start, vyletěl jsem na páté místo," popisoval GP Monaka. "Přede mnou byl v tu dobu Webber a já jsem si říkal něco jako: ´Webbere jdi mi z cesty, jedu.´ Byl jsem v tu chvíli optimista. A pak jsem úplně zničil pneumatiky. Prostě odešly. Byla jsem tak pomalý."

"Pak už jsem se jen propadal a propadal. Bylo jedno, jestli jsem nasadil měkké pneumatiky nebo jiné, vždy odešly. Navíc jsem v prostřední části závodu jel špatně. Nebyl to můj nejlepší den. Sečteno a podtrženo, na tento víkend je třeba zapomenout. V Monaku jsem měl dojet na stupních vítězů a skončil jsem jedenáctý."

Rosbergovy problémy přitom začaly už v sobotu. Ve třetím tréninku rozbil auto za tunelem a nakonec byl rád, že vůbec mohl vyjet do kvalifikace. "Úplně jsem zničil auto, a to je strašné," vzpomínal. "Stál jsem uprostřed trati, vlály červené vlajky. Koukal jsem těsně před kvalifikací na auto a nic na něm nebylo. Vše bylo pryč. Myslel jsem si, že mám po víkendu."

"Pak přišel zázrak. Tým odvedl úžasnou práci. Dokonce i Michaelovi mechanici pracovali na mém voze. Byl to velký shon a oni ho dali dohromady za neuvěřitelných 97 minut. Dokonce ještě na začátku kvalifikace na něm scházely díly, ale o 10 minut později jsem byl připraven vyjet a vyjel jsem."

Německý pilot věří, že lepší víkend ho čeká už v Kanadě. "Jsem si jistý, že přijdou lepší časy. Jsem přesvědčený, že v Montrealu budeme zpět nahoře. Z Monaka se ponaučíme a prostě na něj zapomeneme," dodal.

Další článek: Hamilton šel svoji poznámku o barvě pleti vysvětlit stewardům

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00