Rosberg je z vítězného vstupu do sezóny nadšený

Nico Rosberg vstoupil vítězně do letošní sezóny formule 1, když vyhrál Velkou cenu Austrálie.

Jak loňskou sezónu zakončil, tak letošní začal. Německý pilot Mercedesu navázal na své triumfy z posledních tří závodů loňské sezóny v Mexiku, Brazílii a Abú Dhabí a triumfoval i dnes v australském Melbourne.

Na začátku závodu bylo silnější Ferrari, když se po startu dostal do čela Sebastian Vettel s Kimim Räikkönenem. Během přerušení závodu po kolizi Fernanda Alonsa s Estebanem Gutiérrezem se však rozhodl Mercedes přezout Rosbergův vůz na střední sadu pneumatik, zatímco Ferrari nechalo Vettelovi superměkkou směs.

Rosberg následně využil toho, že Vettel musí ještě do boxů, a dojel si pro své patnácté vítězství v kariéře.

„Byl to skvělý víkend,“ řekl Rosberg. „Děkuji týmu, udělali na tomto voze neuvěřitelnou práci, byl to neuvěřitelný den, a porazit Ferrari bylo skvělé, jsem nadšený.“

„Je to jen začátek, ale samozřejmě skvělý start. Musíme si nicméně hlídat kluky v červeném (Ferrari), jelikož, jak jsme dnes mohli vidět, jsou velmi blízko, takže musíme udělat maximum, abychom zůstali před nimi.“

Klepněte pro větší obrázek

Hamilton se po startu propadl až na šesté místo, v cíli se však nakonec mohl radovat z druhé pozice.

„Líbí se mi skutečnost, že jsme se museli probojovat zezadu,“ řekl úřadující mistr světa. „Bylo to náročné. Bylo to jen o tom dostat se na těchto pneumatikách skrz provoz, navíc vpředu byli kluci, kteří měli rychlejší pneumatiky. Je nemožné jim stačit.“

„Za tento výsledek jsem ale opravdu rád, pro tým je to skvělé.“

Další článek: Body jsou pro Haas jako vítězství, raduje se Grosjean

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.