Rosberg je nadšený ze zisku německé pole position

Nico Rosberg navázal na Hockenheimringu na svou pole position z Maďarska a také do Velké ceny Německa odstartuje z první pozice. Jeho týmový kolega z Mercedesu Lewis Hamilton bude vedle něj na druhém místě.
Rosberg je nadšený ze zisku německé pole position

Němec, který vyhrál všechny tři tréninky, zažil krušnou chvíli na začátku závěrečné části kvalifikace, kdy musel přerušit svůj první pokus a zajet zpět do boxů kvůli elektronickému problému.

Rosberg tak měl k dispozici jen jeden pokus v závěru, ve kterém zajel čas 1:14.363, na což už Hamilton neměl odpověď a zaostal za ním o 107 tisícin.

„Ano, je to skvělý pocit,“ řekl Rosberg. „Bylo to skvělé kolo, v nádrži jsem přitom měl palivo navíc na další pokus, kdybych náhodou udělal chybu nebo se něco stalo. Měl jsem palivo na tři kola, takže čas mohl být i lepší. Jsem s tím opravdu velmi spokojen.“

Ke svému problému v Q3 Rosberg řekl, že mu přestal fungovat plynový pedál, pro zítřejší závod se však opakování problému neobává.

„Nevím, co to bylo. Najednou mi přestal fungovat plynový pedál, takže motor na konci kola ztratil výkon, což bylo zklamání. Jsem si jistý, že pro zítra to opraví.“

„Předtím se to nikdy nestalo, takže věřím, že to bude OK. Rozhodně to bude zajímavý závod proti Lewisovi, red bullu a možná i klukům od Ferrari, zdá se ale, že ti jsou trochu vzadu.“

Klepněte pro větší obrázek

Hamilton v posledním pokusu probrzdil

Hamilton, který se vítězstvím o minulém víkendu na Hungaroringu dostal do čela průběžného hodnocení, se už podruhé v řadě musel v kvalifikaci sklonit před svým týmovým kolegou.

Poté, co Rosberg zajel svůj jediný pokus, se musel Hamilton o více než desetinu sekundy zlepšit, aby získal pole position. V prvním sektoru měl sice náskok jedné desetiny, v nájezdu do vlásenky však probrzdil a výrazně ztratil, což už do konce kola nedokázal získat zpět.

„Dnes jsem měl rychlost, v posledním kole se mi to ale nepodařilo dokončit,“ řekl. „Opravdu jsem moc neprobrzdil, bylo to jen drobné a neztratil jsem tím čas.“

„Byl to zatím dobrý víkend a neměl jsem žádné problémy. Pro Mercedes by to měl být dobrý den a budeme závodit.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Aktualizace: Hamilton se vyhnul penalizaci, Mercedes pokutován

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10