Rosberg: Je jen otázkou času, než Mercedes postaví nejlepší auto

Nico Rosberg stále věří Mercedesu, že se dokáže posunout na úplný vrchol formule 1. Je přesvědčený, že je na správné cestě.
Rosberg: Je jen otázkou času, než Mercedes postaví nejlepší auto

Mercedes koupil na konci roku 2009 tým z Brackley jako vítěznou stáj, ale na první výhru v nových barvách si musel počkat až do letošní sezóny. Podle Rosberga je však jisté, že je teď v továrně nastaveno vše správně.

"Letos bylo naším cílem mít lepší výsledky než loni. Myslím, že můžeme říct, že se nám to podařilo," uvedl pro Reuters. "Výhra v Číně a druhé místo v Monaku byly skvělé výsledky."

"Takže to musíme považovat za pozitivní rok. Ale teď, když si tento bod můžeme odškrtnout, se musíme zlepšit ještě víc. Teď je naší výzvou vyhrát několik závodů."

"Myslím, že jsme na správně cestě. Když se teď podíváte na továrnu, bylo angažováno mnoho nových lidí. Top lidí, opravdu nejlepších lidí v tomto sportu. A teď začínají spolupracovat. Takže je jen otázkou času, než postavíme nejlepší závodní auto."

Kromě zrychlení potřebuje Mercedes zajistit také lepší spolehlivost svých vozů, technické problémy měl letos především Michael Schumacher. Náročnou zkouškou v tomto ohledu bude právě dlouhý závod v Singapuru.

"Konzistenci máme dobrou, ale měli jsme pár technických problémů, na kterých pracujeme, protože pokud přijde den, kdy budeme bojovat o šampionát, musíme mít jistotu, že je auto bezchybné, stoprocentně spolehlivé," potvrdil Rosberg.

Další článek: Lewisův hlavní zájem zůstává stejný - závodění

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10