Rosberg: I když v kvalifikacích ztrácím, mohu získat titul

Zlepšit své výkony v kvalifikacích není podle Nica Rosberga klíčové pro to, aby v boji o titul mistra světa formule 1 porazil svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona.
Rosberg: I když v kvalifikacích ztrácím, mohu získat titul

V loňské sezóně byl z dvojice jezdců Mercedesu v kvalifikacích úspěšnější Rosberg, který interní souboj vyhrál poměrem 11:7. Letos je však situace jednoznačnější, když v deseti z jedenácti dosavadních kvalifikací byl lepší Hamilton.

Také z pohledu vítězství je na tom Hamilton lépe, když Brit triumfoval letos už šestkrát, zatímco Rosberg třikrát. Šéf týmu Toto Wolff se proto domnívá, že by měl Němec zaměřit více svou pozornost na sobotní výkon.

S tím však Rosberg nesouhlasí, cílem pro něj je podle jeho slov zlepšit své výsledky v závodě.

„Když se podíváte na první polovinu sezóny, tak jsem ztrácel jen trochu. V Maďarsku jsem dokonce v jednu chvíli vedl šampionát,“ řekl Rosberg.

„Takže ano, samozřejmě by pomohlo být vpředu častěji, jako loni, jenže v loňském roce jsem pak trochu ztrácel v závodech a nakonec jsem prohrál.“

„Letos, pokud budu pokračovat v dobrých výkonech v závodech, tak to mohu dokázat, i když jsem ve většině kvalifikací až druhý.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Vettel a týmová jednička Ferrari?

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10