Rosberg dodatečně oslaví vítězství ve stříbrném šípu z roku 1955

Ku příležitosti prvního letošního závodu DTM poděkuje Nico Rosberg svým německým příznivcům a oslaví s nimi své první vítězství ve formuli 1.
Rosberg dodatečně oslaví vítězství ve stříbrném šípu z roku 1955

Rosberg vyhrál v Číně, ale domů do Německa vedla cesta přes závod v Bahrajnu. Teď má čas oslavit historický triumf Mercedesu a učiní tak v rámci prvního letošního závodního víkendu DTM na Hockenheimrignu v sobotu 28. dubna.

Syn bývalého mistra světa přinesl vítězství Mercedesu přesně po 20671 dnech od poslední výhry stříbrných šípů, pod kterou se v roce 1955 podepsal Juan Manuel Fangio v Itálii.

Není proto náhoda, že Rosberg usedne do Fangiova vítězného monopostu W196. Odjede s ním několik kol v Hockenheimu, aby oslavil svoji první výhru ve formuli 1 s fanoušky.

"Jsem naprosto nadšený, že se do Hockenheimu vrátím jako vítěz Grand Prix," řekl. "Loni jsem měl možnost svézt se ve stříbrném šípu na známé Nordschleife Nürburgringu, takže teď se opravdu těším, že usednu do fenomenálního vozu W196 Juana Manuela Fangia z Monzy 1955 a že s ním odjedu pár kol v Hockenheimu. Znamená pro mě hodně, že jsem napsal novou kapitolu v úžasné historii Mercedesu v motorsportu a že přibydou ještě další."

Oslav se zúčastní také Michael Schumacher. Ten se v neděli předvede divákům ve voze formule 1 z loňské sezóny.

Další článek: Vergne hodnotí svůj debut: Za body jsem rád, ale udělal jsem zbytečné chyby

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.